Skip to main content
2025. április 27., Vasárnap, Zita névnap

2025. márc. 21. Péntek, 13:04 | Bakos Balázs | Mindenki ügye

Már elérhető a Demján Sándor Program összes támogatási eleme

A Demján Sándor Program 8+1 akciópontja azzal a céllal került meghirdetésre, hogy direkt vagy indirekt módon segítse a KKV-kat – ismertette Szabados Richárd, a Nemzetgazdasági Minisztérium kis- és középvállalkozások fejlesztéséért és technológiáért felelős államtitkára.

Szabados Richárd a sajtótájékoztatón elmondta továbbá, hogy Demján Sándor neve nagyon jó hívószó a magyar kkv közösségének. Azért indították el a programelemeket, hogy a 2025-re minimálisan megcélzott 3%-os gazdasági növekedést elérjük. A program 2024 novemberi indulása óta már több ezren érdeklődtek a 8+1 programelemről. Mindez azt jelenti, hogy „beindult valami 2025-ben, a bizalom jeleit látjuk a vállalkozások részéről”.

Az államtitkár elmondta továbbá, hogy az „1+1” kkv beruházás-élénkítő támogatási programban az eddig beérkezett 1885 pályázatot jelenleg elemzik, s várhatóan április közepével megkezdik a nyertesek kihirdetését. A lemorzsolódás várhatóan 10 % körül várható, míg a többi KKV már májusban le fogja tudni hívni az előlegeket.

A „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” program kapcsán az államtitkár közölte, hogy több mint 6.000 az érdeklődők száma, közülük 3.000 KKV be is adta pályázatát. A szolgáltatók kiválasztásra kerültek, így már 2 héten belül – amennyiben rendelkezésre állnak a felhatalmazó levelek az ügyfelek részéről – az utalványok (voucher) kiadása is megtörténhet, ami a szolgáltatóknál lesz beváltható.

A kkv-tőkefinanszírozási programjáról elhangzott, hogy a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara alapkezelője március elején kezdte meg a működését, s az eddig beérkezett 1800 igény feldolgozását megkezdték. Az első igénylők várhatóan már 2 hónapon belül megkaphatják a támogatási összeget.

A Széchenyi Kártya programelemekről szólva kiemelte az államtitkár, hogy tavaly november óta fokozatosan csökkentik bizonyos termékek kamatait, mely felfutást eredményezett: idén nagyságrendekkel több ügyfél érdeklődött az új finanszírozások iránt, vagyis a cégek jól reagáltak a kamatcsökkentésekre.

Az Exim programjairól (exportösztönző hitelprogram, kifektetést támogató (Exim) hitel- és (NTH) tőkeprogram) kifejtette: eddig több, mint 80 Mrd Ft összegben kötöttek szerződéseket cégekkel. A 350 Mrd Ft-os keretösszeg még nem merült ki, várják a további igényeket.

Forrás: hkik.hu

Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!