Skip to main content
2026. június 09., Kedd, Félix névnap

2021. jún. 16. Szerda, 20:33 | Renczes Ágoston | Mindenki ügye

Június végétől megszűnik az ellenőrzés Magyarország schengeni határain

Nem hosszabbítja meg tovább a kormány a határzárat, amit még 2020. szeptember elsején vezetett be.

szallitotta_azonnali_1@2x

Szijjártó Péter magyar külügyminiszter Pozsonyba látogatott a GLOBSEC konferenciára, és a szlovák fővárosban találkozott az épp közös párt létrehozásán dolgozó szlovákiai magyar pártok – a Magyar Közösség Pártja (MKP), a Híd és az Összefogás – vezetőivel.

Közös sajtótájékoztatójukon jelentette be Szijjártó, hogy ha a koronavírus-világjárvány nem vesz új, váratlan fordulatot,

Magyarország június 24-től visszaállítja belső schengeni határain a normális átjárást.

Ez azt is jelenti, hogy a Magyarországra utazáshoz nem lesz szükség oltási igazolványra vagy az érvényes koronavírus-tesztre az Ausztriából, Szlovákiából és Szlovéniából beutazóknak. 

Mint arra a Portfolio felhívja a figyelmet, legutóbb május végén hosszabbította meg a kormány a határzárat június 23-ig. A bejelentett kormánydöntés tehát azt jelenti, hogy

a 2020. szeptember 1-jén hatályba lépett és azóta a korlátozó intézkedésekkel párhuzamosan hosszabítgatott határzárat nem hosszabbítja meg újra a kormány.

Szlovákia esetében megnyílik mind a 35 határátkelő – ezek közül jelenleg csak 19 működik. 

Szijjártó arról is beszélt, hogy várhatóan heteken belül megnyithatják a magyarországi oltópontokat a határok mentén a szomszédos országokban élők számára, a részletekről azonban még tárgyalnak a szomszédos országokkal. 

Ezt a cikket az Azonnali szállította.

(Indexfotó: Ing.Mgr.Jozef Kotulič / Wikimedia Commons)

Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!