Februártól kötelező lesz a koronavírus elleni védőoltás Németországban
Ausztria és Görögország után a németek is radikális lépésre szánták el magukat a vírus legyőzése érdekében.
Februártól kötelező lesz a koronavírus elleni védőoltás Németországban
– jelentette be Angela Merkel leköszönő kancellár csütörtökön délben, írja a 444.
Németország ezen túl országszerte több olyan korlátozást vezet be, ami a nem beoltott emberek társadalmi érintkezését érinti.
A lap szerint az újabb intézkedések azonban nem csak az oltatlanokat érintik. A kluboknak és szórakozóhelyeknek be kell zárniuk, ha a körzetükben a járványadatok elérnek egy szintértéket, ami ezt indokolttá teszi.
Merkel figyelmeztetett, hogy a Covid helyzete „nagyon súlyos”, a megbetegedések száma nagyon magas, és a beadott védőoltások aránya Németországban még mindig alacsonyabb, mint sok más európai országban.
Ausztria volt az első nyugati ország, ahol döntöttek a kötelező oltás bevezetése mellett, Görögországban pedig a 60 év felettiek számára tették kötelezővé a vakcinát.
Címlapképünk illusztráció, fotó: MTI
Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!