Skip to main content
2026. augusztus 23., Vasárnap, Bence névnap

2019. nov. 30. Szombat, 01:00 | EÜ | Mindenki ügye

Elhunyt Bogdán László roma polgárjogi aktivista, Cserdi polgármestere

Sajtóértesülések szerint öngyilkos lett.

A 444.hu azt írja sajtóértesülésekre és Hidvégi B. Attila roma jogvédőre hivatkozva, hogy elhunyt Bogdán László, a Baranya megyei Cserdi országosan is ismert polgármestere.

A 47 éves Bogdán a hírek szerint öngyilkosságot követhetett el. Hidvégi több forrására hivatkozva azt írta, hogy holttestét a falu feldolgozóüzemében találták meg kedd reggel, feltehetően felakasztotta magát. A Szabad Pécsnek a polgármestert közvetlenül ismerő személy erősítette meg a hírt.

Fotó: Balogh Zoltán / MTI

Bogdán az egyik legismertebb és legkedveltebb roma vezető volt, aki sikeres faluvá tette a korábban munkanélküliségtől és bűnözéstől sújtott települést. Az ország akkor ismerte meg, amikor a faluban indított zöldségtermelési programban megtermelt javakat jótékony célra osztotta szét piros Zsigulijából az ország más részein.

A 46. születésnapját a múlt hónapban ünneplő Bogdán 1974-ben Pécsen született, ahol édesapja bányászként dolgozott, és gyermekkorában költöztek családjával Cserdibe. Szegény sora miatt nem tanulhatott tovább, magát képezte, és 2002-ben független jelöltként lett a település alpolgármestere, majd 2006-tól a polgármestere.

Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!