Egerben is így mehetett: a Fidesz politikusai irányítottak az önkormányzati médiánál Józsefvárosban

Bizonyítékokra bukkant a budapesti VIII.kerület frissen megválasztott ellenzéki vezetése, hogy a kormánypárti vezetés idején az önkormányzati közpénzből működő helyi újság leegyeztette a cikkeket a Fidesszel.
"Az átadás-átvétel folyamatának leginkább érthetetlen és megmagyarázhatatlan momentuma az volt, amikor a Józsefváros című lap szerkesztőségének teljes rendszerét törölték, voltak gépek, ahonnan a háttértárolót is kiszerelték. Most már tudjuk, mi állhatott a kétségbeesett akció mögött: el akarták tüntetni a helyi újság direkt pártirányításának és kézi vezérlésű szerkesztési gyakorlatának a nyomait" – írta Budapest VIII. kerületének, azaz Józsefvárosnak az ellenzéki pártok összefogásával október 13-án megválasztott új polgármestere, Pikó András a Facebook-oldalán.
Pikó két e-mailt osztott meg közösségi oldalán, amelyekre az informatikai átvilágításon bukkantak. Ezeket Nyerges Zoltán, a Józsefváros főszerkesztője küldte. A lap augusztus végi számának és egyik szeptemberi számának teljes anyagait tartalmazzák, és észrevételeket – Pikó András szerint jóváhagyást – kért a címzettektől. A címzettek névsora illusztris.
„Közöttük is legelső sorban említendő Kocsis Máté, a Fidesz országgyűlési frakciójának vezetője, a kerület egyik parlamenti képviselője. Címzett még Rimán Edina jegyző, a törvényesség helyi őre, aki akkor már a Helyi Választási Iroda vezetőjeként a választási folyamat pártatlansága és kiegyensúlyozottsága felett is őrködött. Ott van a címzettek között Sára Botond fideszes polgármester és Egry Attila fideszes alpolgármester mellett Farkas Örs is, aki akkor épp a Józsefvárosi Gazdálkodási Központ Felügyelő Bizottságának az elnöke volt, korábban viszont Kocsis Máté (Józsefváros korábbi polgármestere, a Fidesz országgyűlési frakcióvezetője - a szerk.) kabinetfőnökeként tevékenykedett, és aki a választási kampányban politikai elemzőként írt többek között a józsefvárosi politikai helyzetről a Magyar Nemzetben”
– írta Pikó András, aki szerint a két levél bizonyíték az önkormányzati fenntartású sajtó pártirányítására, és sérti a közfinanszírozott sajtó függetlenségének elvét, illetve a demokrácia szabályait.
Nos, bár Egerben egyelőre nem került elő hasonló bizonyíték (valószínűleg csak idő kérdése) az önkormányati pénzből működtetett TV Eger közvetlen pártutasítás alapján történő működésére, de annak fényében, hogy az elvileg közszolgálati televízió az október 13-i önkormányzati választásokat megelőzőn teljesen nyíltan népszerűsítette a Fideszt, hallgatta el vagy járatta le az ellenzéki pártokatj, nem igazán vannak kétségeink a hasonló működést illetően...
(Fotó: Kocsis Máté/MTI)