Skip to main content
2026. április 22., Szerda, Csilla, Noémi névnap

2026. ápr. 22. Szerda, 06:53 | Csarnó Ákos | Mindenki ügye

„Az anyádban!” – kínos szóváltás került videóra az egészségügyi államtitkárral

Rövid, de annál nagyobb visszhangot kiváltó videó kezdett terjedni a közösségi médiában, amelyen Takács Péter kerül szóváltásba egy járókelővel egy bevásárlóközpont mozgólépcsőjén.

A felvételen az államtitkár éppen lefelé halad, amikor a videó készítője utána kiált: „Hé, Takács! Hol a nyolcmilliárd?” A politikus erre felnéz, és habozás nélkül, indulatos hangnemben válaszol. A rövid párbeszéd ezt követően tovább éleződik: a kérdező a sógorára utalva próbál visszavágni, mire Takács már fenyegető hangnemet üt meg, és jogi lépéseket helyez kilátásba. A felvétel vége azonban a háttérzaj és a kiabálás miatt nehezen kivehető.

Az eset után az államtitkár közösségi oldalán reagált. Állítása szerint egy TISZA-aktivista követte őt a bevásárlóközpontban, folyamatosan kiabált, és súlyos sértésekkel illette egy szerinte nem létező korrupciós ügy kapcsán. Bejegyzésében azt írta: másfél éve éri folyamatosan hasonló vádak sora, elsősorban a lélegeztetőgépek beszerzésével összefüggésben, és úgy fogalmazott: „ebből elég volt”. Hozzátette, a jövőben minden hasonló esetben jogi lépéseket tesz.

A vitában emlegetett „nyolcmilliárdos ügy” tavaly került elő, amikor Kulja András felvetette a témát. Később a Válasz Online arról írt, hogy 2022-ben egy, Takács sógorához köthető cégből jelentős osztalékot vettek ki, majd a vállalatot rövid időn belül értékesítették és felszámolták.

Takács Péter korábban határozottan visszautasította az állításokat, rágalomnak nevezve azokat. Közlése szerint rokona csupán alkalmazottként dolgozott a cégnél, külkereskedelmi tapasztalata és nyelvtudása miatt, és a munkaszerződésében rögzített juttatáson felül semmilyen pénzt nem vett fel.

 

Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!