A magyar női pólósok után a férfiak is bronzérmet szereztek Tokióban

Barna Benedek 2021.08.08. 07:54

20 medállal zárta az olimpiát a magyar csapat.

A magyar férfi vízilabda-válogatott bronzérmet szerzett a tokiói olimpia vasárnapi zárónapján – számolt be az Eurosport.

Märcz Tamás szövetségi kapitány Európa-bajnok csapata 9-5-re verte a spanyolokat a harmadik helyért kiírt találkozón. A férfiak legutóbb a 2008-as, magyar diadallal zárult pekingi játékokon állhattak dobogóra.

D__YT20210808002
Fotó: Illyés Tibor / MTI

Magyarország mindkét nemnél érmet szerzett a tokiói pólótornán, szombaton a női együttes ugyancsak megnyerte a bronzmeccset.

A magyar küldöttség így végül 20 medállal, 6 arany-, 7 ezüst- és 7 bronzéremmel zárta a tokiói nyári olimpiát. Ezzel az elmúlt 25 év legnagyobb ötkarikás sikerét érték el: 18 éremnél többet legutóbb 1996-ban, Atlantában nyertek a magyar sportolók, akkor 21-et (azóta Sydneyben és Athénban 17-17 éremmel zártak a mieink, Pekingben 10-zel, Londonban 18-cal).

Csatlakozzon Eger legnagyobb online közösségéhez, legyen tagja tematikus Facebook-csoportjainknak is! Találkozzunk az Egri ügyek csoportban is, már csak egy kattintás!
Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!