Skip to main content
2025. július 10., Csütörtök, Amália névnap

2019. nov. 30. Szombat, 01:00 | EÜ | Eger ügye

Száz gyermeket fogadhat az ősszel nyitó új Kertvárosi Óvoda Egerben – VIDEÓ

Hamarosan megtelhet élettel az óvoda épülete.

A Lajosvárosban található új Kertvárosi Óvoda kapcsán az utolsó simításokról egyeztettek kedden egri városi vezetők, építési szakemberek és az intézmények igazgatói.

Az utolsó munkafolyamatok részeként hamarosan átkerülnek a bútorok és a játékok is az új épületbe a Zöldliget és a Farkasvölgyi tagóvodákból, emellett a szeptember 1-jén nyitó Kertvárosi Óvoda mellett a későbbiekben még további parkolókat akarnak kialakítani, és virágosítást is terveznek. TAO-s támogatásnak köszönhetően műfüves pályája is lett az intézménynek, és az egyeztetésen elhangzott, hogy két felsővárosi óvoda még kapni fog hasonlót.

Pós Judit óvodavezető a TV Egernek nyilatkozva elmondta, hogy 100 gyermeket tudnak fogadni az új épületben. További részletek a tévé riportjában:

Átmeneti házirendet ajánl az újranyitó óvodáknak a Nemzeti Pedagógus Kar

Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!