Összefogás a Heves megyei férfiak megmentéséért: ingyenes prosztataszűrést tartanak Egerben

Soron kívüli vizsgálatokat tart a Magyar Rákellenes Liga.
Heves megye minden településéről várják a férfiakat és családtagjaikat Egerben és Hatvanban, ahol az országos 10 Ezer Lépés Program keretében a férfibetegségek, kiemelten a prosztatarák lesz a téma - közölte a Magyar Rákellenes Liga. A rendezvényen soron kívüli vérvizsgálat lehetősége, közérthető szakorvosi előadás és konzultáció, gyógytornász ismertető és bemutató is várja a férfiakat – valamint a nőket is, mert sokszor rajtuk múlik, hogy a férfiak időben fordulnak-e szakszerű segítségért.
Férfias betegségek, nemcsak ötven felett – szól dr. Kovács Péter urológus adjunktus előadásának címe, majd Pongrácz Márta gyógytornász, fizioterapeuta tárja fel milyen sok területen képes a gyógytorna könnyíteni a betegek mindennapjain.
A rendezvény június 12-én, szerdán 13 órakor lesz az egri Markhot Ferenc Oktatókórházban, ahol a Magyar Rákellenes Liga soron kívüli prosztata tumormarker PSA vérvizsgálatot is szervez, érdemes élni a lehetőséggel. (További információ: Bak Imréné (0670) 627-3445).
Június 18-án kedden 14 órától a hatvani Grassalkovich Művelődési Házban dr. Beöthe Tamás urológus, onkológus főorvos egy kötetlen konzultáció keretében válaszol a résztvevők minden felmerülő kérdésére. Ezt követően Kapitány Zsuzsanna gyógytornász vázolja fel, hogy a gyógytorna és a rendszeres mozgás miként járul hozzá az életminőség javításához, az előadások után lehetőség lesz a gyógytorna kipróbálására is. (További információ: Lazányi Jánosné (0620) 406-6369)
A 10 Ezer Lépés Programot társadalmi felelősségvállalási programja keretében a Janssen támogatja, a rendezvények mindenki számára ingyenesek.
Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!