#egerplusz #eger #sport #egri városi sportiskola #judo

Újabb országos bajnokságon szereztek érmeket az egri sportiskola judósai

agriasport.hu 2021.11.01. 17:41

Aranyat és ezüstöt is hoztak el Győrből az egri versenyzők.

Az Egri Városi Sportiskola szűk versenyzői létszámmal is kiemelkedő eredményekre lehet büszke. Az elmúlt hétvégén Győrben rendezték meg a junior "B", illetve serdülő "B" Országos Bajnokságot. Az Olimpiai Sportparkban tizenkilenc súlycsoportban avattak bajnokot. Összesen 73 egyesület, 260 ifjú versenyzője állt tatamira. Az összesített éremtáblázat élén a BHSE végzett (2, 1, 2), megelőzve a Tatabányai JC (2, 0, 0) és a Rákosvidéke Hajtós DSE (1, 3, 2) együttesét.

Az Egri Városi Sportiskola 1 arany és 1 ezüstéremmel az előkelő 5. helyen végzett.

Fejér Barna edző tanítványai közül Ferencz Vince Zétény küzdelemről-küzdelemre javulva, négy győztes mérkőzéssel állhatott a dobogó legfelsőbb fokára. Czinege Dávid erőnyerőként kezdett, amit 2 gyors és magabiztos győzelemmel folytatott. A döntőben viszont alulmaradt a nála idősebb, tapasztaltabb riválisától. Így a 3 héttel ezelőtt szerzett diák korosztályos bajnoki címe mellé, a serdülőknél ezüst került a mai napon.

A serdülőknél Lukács Botondnak és Cs. Németh Mihálynak sajnos nem sikerült a győri bajnokság. Bár igyekeztek, de helyezetlenül zártak.

A junioroknál Rotternstein Botondnak az ifi országos bajnokság ezüstérmesének az idősebbek között nem sikerült érmet szereznie. Az első meccsén vesztett és balszerencséjére a vigaszágon sem mérkőzhetett, helyezetlenül zárt.