Így tűnt el majdnem a Nap Eger felett - FOTÓK
Egerben több helyen is összegyűltek a részleges napfogyatkozás iránt érdeklődők. Lehet hogy a Nap előlük bújt el?
Egerben egyebek közt a Dotó téren és a Nemzedékek terén is sokan kémlelték, ahogy a Hold egy kis időre odasunnyogott a Nap elé. A ritka égi jelenség csúcspontján Magyarországon megközelítően 60 százalékot ért el, ami azt jelenti, hogy a Hold ilyen arányban takarta ki a Napot, azaz nem okozott teljes sötétséget.
Az MTI munkatársa, Komka Péter előtérben a minaret csúcsával is lefotózta a részleges napfogyatkozást:
Szintén az MTI-s Komka Péter fotója a Dobó tér felől:
Portálunk fotósa, Serfőző Péter a Dobó téren kapta lencsevégre a részleges napfogyatkozást és az érdeklődőket:
Kéri Sándor a Nemzedékek teréről küldött nekünk néhány fotót:
Ne maradjon le a legfrissebb hírekről, kövessen bennünket az EGRI ÜGYEK Google Hírek oldalán!






