2024. április 26., Ervin

Eger ügye

Megtalálta a Fidesz Egerben az ideális bűnbakot a választási vereséghez: saját kamujelöltjüket

2019.11.30. 00:00

Zseniális logikája van a vesztes kormánypárti képviselőjelöltnek. Aki Habis Lászlóra és a fideszesekre akart szavazni, inkább ellenzéki jelöltre szavazott.

 

Sokan, sokféleképpen magyarázták már az október 13-i önkormányzati választások eredményeit, vagyis hogy az addig legyőzhetetlennek tűnő Fidesz miért veszítette el olyan sok magyar város, köztük Eger irányítását. A legnépszerűbb érvelés szerint a győri polgármester, Borkai Zsolt szexbotránya tett be a kormánypártnak, ám mivel a választópolgárok többsége olyan városokban, mint például Debrecen, Nyíregyháza, Sopron vagy éppen Győr, mégis fideszes polgármestert, fideszes többségű képviselő-testületet választott, ez a magyarázat aligha állja meg a helyét. A valóság az, hogy ahol az embereknek elegük volt a Fidesz embereiből és az ellenzék összefogása miatt esély volt a leváltásukra, ott leváltották őket.

 

Azonban a Fidesz, illetve az Orbán-kormány 2010 óta soha nem felejt el bűnbakot találni, ha aktuálisan valami kudarc éri (népszavazáson, időközi választáson, nemzetközi színtéren). A Fidesz, pontosabban a Főnök, Orbán Viktor egyszerűen nem követhet el hibát. Ha valami baj történik, arról nem ők tehetnek, ők mindent jól csináltak. Hibás lehet Soros György, a migránsok, most éppen a Fideszből kilépett Borkai Zsolt, vagy éppen más, akit előhúznak a kalapból.

 

Ráadásul Egerben valami egészen zseniálisan követi ezt a módszert a Fidesz. Nem mást okolnak Habis László és a fideszes képviselőjelöltek vereségéért, mint saját választási fegyverüket, pontosabban egyik kamujelöltjüket, Pócs Alfrédot. A saját körzetében vereséget szenvedő kormánypárti egri jelölt, Hegedűs Csaba hosszas, nyílt Facebook-posztban magyarázta el az "egri jobboldaliaknak" címezve, hogy szerinte miért a polgármester-jelöltként induló Pócs Alfréd (a képen), valamint az őt jelölő az Egri Városvédők Egyesületének képviselőjelöltjei tehetnek a bukásról.

 

 

Az Egri Ügyek még a választások előtt foglalkozott az egri kamujelöltek ügyével. Ugyanis Egert sem kerülte el a Fidesz nagy találmánya az önkormányzati választásokra: látszólag ellenzékinek, kormányellenesnek tűnő kamujelölteket (polgármester-, és képviselőjelölteket) indítanak, függetlenként vagy egy civil szervezet jelöltjeként úgy, hogy átpasszolják nekik a fideszesek által összegyűjtött állampolgári ajánlásokat (személyi adatok, hamisított aláírások), így a kamujelöltek papíron törvényesen tudnak indulni a választáson. Ezek a kamujelöltek általában a semmiből törnek elő, esélyük se nagyon van, annyira nem is szidják a Fideszt, ám egy valamire alkalmasak: becsapják a Fidesz-ellenes választópolgárokat, akiknek egy része így rájuk adja voksát, csökkentve a valódi ellenzéki jelöltek esélyét.

 

Pócs Alfrédról és egyesületéről írtuk akkor, hogy a klasszikus kamujelöltek jegyeit viselik. Az egyesület csak idén februárban (!) alakult meg jogerősen, ráadásul a nevük rövidítése (EVE) "véletlenül" éppen az egri ellenzéki pártok által egységesen támogatott civil szervezet, az Egységben a Városért Egyesület rövidítésével azonos, így a szavazólapon megtéveszthették volna a polgárokat. A szervezet csak azután kezdett el hallatni magáról, miután augusztusban bejelentették indulásukat a választásokon, onnantól viszont a Fidesz-média ezer százalékkal tolta a kampányukat.

 

Ám az egrieket nem tudták átverni: Pócs ugyan bejutott a közgyűlésbe képviselőként, de polgármester-jelöltként csúnyán kikapott. Akárcsak a másik kamujelölt, Bódás Bianka, ám valamiért a fideszes Hegedűs Csaba mégsem őt nevezte meg a bukás okaként. Ez nem is csoda: még mindig tart a nyomozás a választási csalási ügyben, amely akkor robbant ki, amikor kiderült: Bódás Bianka ajánlóívére vándoroltak Habis László ajánlóívéről egyes választópolgárok adatai.

 

De mitől vicces igazán Hegedűs Csaba összeesküvés-elmélete? Attól, hogy egyszerűen fogja a Pócs Alfrédra, illetve az Egri Városvédők jelöltjeire adott szavazatokat, és hozzáadja a Habis Lászlóra és a Fidesz jelöltjeire adott szavazatokhoz. Vagyis feltételezi, hogy ha valaki Habisra és a Fideszre akart szavazni, azért nem szavazott rájuk, mert ott volt Pócs és az egyesülete. Tehát ha valakinek lehetősége volt választania egy kormánypárti és három ellenzéki jelölt között, akkor aki a kormánypártra akart, inkább az ellenzékre szavazott. Az pedig fel se merül, hogy aki Mirkóczkira szavazott volna, az inkább Pócsra szavazott. Hogy mi ebben a logika? Azt csak Hegedűs Csaba értheti.

 

"A szavazóköri adatok számaiból egyértelműen kiderül, hogy jelentős voksokat szívott el mind a Fidesz-KDNP polgármester jelöltjétől, Habis Lászlótól, mind pedig az egyéni körzetek képviselőjelöltjeitől. Habis 793 szavazattal vesztett a választáson, Pócs pedig 1189-et kapott. A szakértők véleménye szerint 2/3 arányban Habistól, 1/3 arányban Mirkóczkitól vitt el szavazatok a “jóságos doktor úr”" - írta a fideszes politikus, azt elfelejtve megemlíteni, kik azok a szakértők, aki négyszögesítik a kört vagy éppen citromízűvé teszik a banánt.

 

Nem szaporítanánk tovább feleslegesen a szót, Pócsra a következő években nehéz idők várnak, ha a Fidesz tényleg rászáll. Nagyon a kormánypárt bögyében lehet a sikertelen kamujelölt, Hegedűs még azt is szóvá tette posztjában, hogy "Pócs Alfréd az alakuló ülésen nyilvánosan kinevette Habis Lászlót". Ez pedig ugye felségsértés. Lenne, ha Habis nem kapott volna ki október 13-án. Lassan ideje ezt ép ésszel felfognia az egri Fidesznek is.

 

Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!
Köszönjük, ha hozzászól a cikkhez, de kérjük, ezt kulturált formában tegye!

További hírek

Friss cikkeink a rovatból

Címoldalról ajánljuk

Még egy kis olvasnivaló