Eger ügye

A Magyar Kupa ötödik helyezettjei lettek az egri vízilabdás lányok

AGRIASPORT.HU 2019.11.30. 00:00

Harmadszor is legyőzte a szentesieket a ZF-Eger csapata.

Ötödik helyen végzett a BENU Magyar Kupa küzdelmében a ZF-Eger női vízilabdacsapata. A Hajós Uszodában rendezett helyosztón Szilágyi Péter együttese 13-11-re diadalmaskodott a Hungerit Szentes felett. Az egri lányok az előző napon a Szegedet, míg a Szentes a III. Kerületi TVE-t múlta felül magabiztosan. A sorozat csoportkörében oda-vissza legyőztük a szentesi lányokat, így bizakodva vártuk a harmadik – legnagyobb téttel bíró – egymás elleni csörtét. A mieink kontroll alatt tartották a találkozót.

Már az első felvonásban háromgólos előnyre tettek szert, megalapozva ezzel a sikeres folytatást. A második és harmadik negyedben sem volt különösebb probléma, sőt a különbség nőtt. A végjátékban nagy hajrába kezdett a Szentes. 11-7-ről, 11-10-re feljött a rivális. Ettől közelebb szerencsére nem engedtük őket, Czigány Dóra csapatkapitányhoz méltó módon, a lehető legjobb periódusban duplázott, így győzelemhez segítette csapatát.

Fotó: egrivizilabda.hu

A Magyar Kupában megszerzett ötödik hely, és különösen a Szentes elleni három diadal jó ajánlólevél lehet a rövidesen kezdődő bajnoki küzdelmekre. A BENU Magyar Kupa idei győztese a Dunaújváros lett, amely a fináléban az UVSE-t múlta felül.

BENU Magyar Kupa, nők
Budapest, Hajós Uszoda

Mérkőzés az 5. helyért
ZF- Eger - Hungerit Szentes 13-11 (5-2, 3-3, 3-2, 2-4)
Játékvezetők: Tóth Imre, Kollár György
Gólszerzők: Katona 4, Hertzka 3, Menczinger 2, Czigány 2, Szmodics, Bódi illetve Varga 3, Kövér-Kis 2, Polák 2, Mácsai 2, Bocskay, Dömsödi.
Emberelőny/gól: 3/2 illetve 4/1
Ötméteresek: 2/2 illetve 1/1

9. helyért
Tatabánya - Budapesti Honvéd 14-9 (3-2, 5-3, 5-2, 1-2)
Gólszerzők: Zantleitner 5, Keresztes 4, Orbán 3, Zink, Zöld illetve Király 4, Bálint 2, Hollósi 2, Rajna

7. helyért
Szegedi NVE - III. kerületi TVE 9-7 (2-2, 2-2, 1-2, 4-1)
Gólszerzők: Tátrai 3, Miklós 2, Ráski 2, Ármai, Botka illetve Kisteleki 2, Pap 2, Illés, Pál, Tóth-Deme

3. helyért
BVSC-Zugló - FTC-Telekom 10-9 (4-2, 0-2, 2-3, 4-2)
Gólszerzők: Leimeter 3, Kele 2, Farkas T. 2, Farkas K., Gémes, Alaksza N. illetve Csabai 3, Illés 2, Kövesdi, Kuna, Valentin, Pőcze

Döntő
UVSE-Hunguest Hotels - Dunaújvárosi Egyetem-Maarsk Graphics 6-7 (3-0, 1-4, 1-2, 1-1)
Gólszerzők: Parkes 2, Keszthelyi 2, Faragó, Szegedi illetve Garda 3, Gurisatti, Mucsy, Szilágyi, Mahieu