Adót emelne az önkormányzat, de az egri óvodások részére már nem jut mikuláscsomagra
A gépjárművekkel való közlekedéssel kapcsolatosan nem csak az úton való haladás szabályainak megszegése vezethet bűncselekmény elkövetéséhez. A törvény tiltja példásul azt is, ha valaki a használat előtt az autó egyedi azonosítására alkalmas jeleket eltávolítja, vagy ha a kocsival kapcsolatos hatósági ügyintézés során hamis adatokat közöl a nyilvántartó hatósággal.
A Büntető Törvénykönyv rendelkezése szerint, aki egyedi azonosító jelet eltávolít bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő. Egy gépjármű rendszáma az autó egyedi azonosító jelének minősül.
A Füzesabonyi Járási Ügyészség egyedi azonosító jellel visszaélés bűntette miatt vádat emelt két férfival szemben. A vád szerint az egyikük autóját a hatóság már több éve kivonta a forgalomból. A vádlottak ezzel nem foglalkoztak és idén februárban egyikük dormándi házában egy, az adott gépjárműhöz hivatalosan nem köthető rendszámot helyeztek fel a kocsira azért, hogy azzal a fővárosba menjenek. A vádlottakat Budapesten a rendőrök intézkedés alá vonták, mely során megállapították, hogy az autón nem az eredeti forgalmi rendszám van. A hatóság tagjai a helyszínen leszereltették, majd elvették a rendszámot.
Az egyik férfi nem tanult az esetből, így nem sokkal később egy újabb – az autóhoz szintén nem köthető – rendszámot szerelt fel a járműre, amivel ezúttal már egyedül indult Gyöngyösre. A rendőrök ott is igazoltatták, melynek során kiderült, hogy ez a hatósági jelzés sem egyezik a jármű eredeti rendszámával, így azt is elvették.
A járási ügyészség az egyik elkövetőt két rendbeli, míg társát egy rendbeli bűncselekmény elkövetésével vádolja. A vádhatóság vádiratában pénzbüntetés kiszabására tett indítványt a rendszámtáblákkal trükköző férfiakkal szemben.
indexkép: Innovációs és Technológiai Minisztérium