Megérkezett az idei első hó
A 24.hu megkérdezte a március 15-re szerveződő Békemenet szervezőit, a kormánypárti véleményekkel mindig egyetértő Civil Összefogás Fórumot, hogy Brüsszel mellett a szomszédban dúló háborús helyzet miatt kell-e esetleg Moszkvának is bizonyítaniuk valamit.
A válasz olyan középen álló lett, hogy tanítani kéne:
Moszkvának és Kijevnek egyértelműen azt üzenjük, hogy törekedjenek a mielőbbi békemegállapodásra és a civil lakosság megkímélésére.
A szervezet hozzátette, nem szerveznek külön tüntetést az ukrajnai békéért, viszont egyértelműen állást foglalnak emellett, az pedig még döntés előtt áll, lesz-e ukrán zászló, illetve a tüntetőknek mit javasolnak ezzel kapcsolatban.
Annyira nem meglepő módon a CÖF az egész helyzetről is pontosan, ráadásul szóról szóra ugyanazt gondolja, mint a kormány: „A támadást elítéljük, az EU és a NATO álláspontját támogatjuk. Meggyőződésünk, hogy a háborúból Magyarországnak ki kell maradnia.”
A Békemenetet az áprilisi választások előtt gyakorlatialg két héttel közvetlenül szervezi meg a CÖF, a társaság a menetelés után csatlakozik majd az állami ünnepséghez.
A kilencedik alkalommal megrendezett Békemenet a kormány egyik fő mozgósító ereje: ilyenkor általában ingyen buszoztatják vidékről Budapestre az amúgy rendszeresen hatalmasra duzzadó tömeget, hogy kiálljanak a kormány aktuális politikai döntései mellett, illetve választások előtt is jelezzék, hogy ők nagyon sokan vannak. A helyzetnek az ad pikantériát, hogy közben Ukrajnában Európában évtizedek óta nem látott háború zajlik, ráadásul annak résztvevője annak a Vlagyimir Putyinnak az Oroszországa, aki az elmúlt időszakban már sokszor évente többször találkozott Orbán Viktorral, a magyar kormány pedig sokkal kevesebbszer kritizálja az orosz érdekérvényesítést, mint az unióst.
Ezt a cikket az Azonnali szállította.