Adót emelne az önkormányzat, de az egri óvodások részére már nem jut mikuláscsomagra
A katasztrófavédelmi honlap beszámolója szerint a gyakorlat során az elképzelt szituáció az volt, hogy a településen átvonuló vihar tetőszerkezeteket bontott meg, az erős szél pedig fákat csavart ki a földből, a megyei műveletirányításra több mint száz segélyhívás érkezett.
Az önkéntes mentőcsoport azt a feladatot kapta, hogy a gyöngyösi Erőss-Bíró-kúria megtépázott tetőszerkezetét átmenetileg kijavítsa, továbbá az ingatlant veszélyeztető fákat szakszerűen eltávolítsa.
A gyakorláson az áramszolgáltató és a vízszolgáltató szakemberei is részt vettek, az áramkimaradás miatt aggregátorokkal biztosították a szolgáltatásokhoz szükséges energiát, valamint a villanyvezetéket érintő gallyakat is levágták a környéken. Több mint húsz önkéntes jelent meg a gyakorlaton, elsőként a veszélyes fák eltávolítását kezdték meg. A Mátra Mentőcsoport önkéntesi is segítették a munkálatokat, a fák kivágását felügyelték és irányították.
A gyakorlat értékteremtő jellegét mutatja, hogy az elszáradt és korhadt fák már igazi veszélyt jelentettek a kúriára, kettő fa már tényleges rá is dőlt az épület tetejére. A beavatkozó állomány a négy korhadt fát szakszerűen eltávolította, majd felmérte a tetőn lévő lyukat és fóliával, tetőlécekkel befedték azt, hogy a tető ne tudjon beázni.
Ez már a Gyöngyös környéki mentőszervezetek ötödik gyakorlata volt, minden alkalommal bebizonyították, hogy modern eszközeikkel, szaktudásukkal kiválóan kiegészítik a hivatásos egységek beavatkozásait, mindezt saját idejükben, önkéntesen teszik. A gyakorlaton a természeti és civilizációs katasztrófák eseteleges bekövetkeztekor végrehajtandó lakosságvédelmi feladatokra fókuszáltak az önkéntesek, az ilyen tréningeken a mentőszervezetek tagjai kiértékelik a szerzett tapasztalatokat és megosztják egymással az elmúlt időszak beavatkozásainak tanulságait is.
#GALLERY_150#
(Képek: Katasztrófavédelem)