Eger ügye

#egerplusz #eger #sport #egri városi sportiskola #birkózás

Rangos megmérettetéseken értek el sikereket az ifjú egri birkózók

agriasport.hu 2022.05.24. 13:11

Szerbiában, Romániában és itthon is szőnyegre léptek az Egri Városi Sportiskola versenyzői.

Egymást követik a rangos megmérettetések a hazai utánpótlás birkózásban. Az Egri Városi Sportiskola versenyzői is szőnyegre léptek Szabadkán, Bukarestben, Nyíregyházán és Püspökladányban.

Deutsch Botond a magyar U-17-es válogatott tagjaként megnyerte a szabadkai Refik Memisevics Brale kötöttfogású–emlékversenyt az 55 kg-os súlycsoportban.

Bukarestben a Constantin Alexandru és Ioan W. Popovici nemzetközi versenyen az 5. helyet szerezte meg.

Az elmúlt hétvégén Az EVSI-KIMBA birkózója a püspökladányi kötöttfogású U-17-es bajnokságon a 7. helyen végzett. Ugyanitt Vitai Vendel Roland (EVSI-KIMBA) bravúros versenyzéssel bronzérmet szerzett.

Mr. Tus: Juhász Bendegúz különdíjas

Az V. Mr. Tus kupáért Nyíregyházán 24 egri lépett szőnyegre. Csapatban fölényes Egri Városi Sportiskola siker született. Az egrik bizonyították, a régióban a legtöbb tehetséget Egerben nevelnek ki az edzők. Gyöngy Attila, Madarasi Gábor, Szucsik Tamás és Lakatos András edzők munkáját dicsérik a megszerzett érmek.

Összesen 11 arany, 5 ezüst és 6 bronz az egri mérleg. Nyíregyháza város különdíját az Egri VSI kapta. A legjobb Diák II-es birkózó különdíját Juhász Bendegúz érdemelte ki akciódús teljesítményével.