#egerplusz #eger #úszás #sport #egri úszó klub

Országos Felnőtt Úszó Bajnokság: az egriek nyolcadikok lettek az éremtáblázaton

agriasport.hu 2022.04.25. 11:38

Öt érmet hoztak el Debrecenből az Egri Úszó Klub sportolói.

Szombaton befejeződött Debrecenben az Országos Felnőtt Úszó Bajnokság. A zárónapon is érdekelt voltak az Egri Úszó Klub növendékei. A Holló Balázs és Békési Eszter által szerzett négy medália (2 arany, 2 bronz) mellé sikerült megszerezni a második legfényesebb fajtából is.

Az eseményt záró 4×200-as férfi gyorsváltóban a Holló Balázs, Kovács Attila, Kormos Kristóf, Angyal Mátyás összeállítású csapatunk 7:28.92-es idővel a második helyen ért célba. A szám bajnoka a BVSC lett, amely betakarította a negyedik csapatelsőséget is, míg a dobogó alsó fokára az újpestiek állhattak.

Az Egri Úszó Klub küldöttsége az összesített éremtáblázaton bekerült a TOP 10-be.

Az OB-n óriási fölénnyel a BVSC végzett az élen összesen 20 éremmel (ennek a fele arany volt), a Győr és az Újpest előtt.