#egerplusz #eger #sport #egri városi sportiskola #judo

A dobogó tetejére állhatott az egri sportiskola fiatal judósa

agriasport.hu 2021.12.07. 14:35

Kiss Csongor négy győztes összecsapással szerzett aranyérmet.

Mórahalom adott otthont a legfiatalabb korosztály, a diák C-korcsoport országos bajnokságának. Tizenkilenc súlycsoportban találtak gazdára a csillogó magyar bajnoki érmek. Ötvenegy egyesület száznegyven kis judokája próbált szerencsét, harminchárom klub tudott legalább egy érmet begyűjteni.

Az éremtáblázat első helyét a Zalaegerszegi JSE (2 arany, 1 ezüst, 1 bronz) szerezte meg, második lett az UTE (2, 0, 2), a harmadik helyen pedig két-két aranyéremmel holtversenyben a Ledényi JI és a Hód Judo SE csapata végzett.

Az Egri Városi Sportiskola a 10. helyen végzett az éremtáblázaton.

A 4 rajthoz állt egri versenyző közül az előzetesen is éremesélyekkel tatamira álló Kiss Csongor magabiztosan küzdve 4 győztes összecsapással szerezte meg 36 kg-os súlycsoport aranyérmét. Értékes 5. helyezést ért el a 30 kg-os Jankó Boldizsár Marcell.