Kigyulladt a szarvaskői lovastábor
A Büntető Törvénykönyv szerint, aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el. A bűncselekmény megállapításának nem feltétele, hogy a kárt ugyanaz szenvedje el, mint akit az elkövető megtévesztett.
Jogtalan, őt meg nem illető pénzbeli haszonhoz jutott az a csaló, akik ellen a Gyöngyösi Járási Ügyészség emelt vádat nemrégiben - tájékoztatott az ügyészség.
A vádirat szerint a 32 éves nő korábban házastársa volt a sértettnek, akit tavaly ősszel látogatott meg a domoszlói lakóhelyén. Egy délelőtt – amikor a vádlott éppen egyedül tartózkodott a lakásban – becsengetett a postás, mivel pénzt hozott a volt férj számára. Az elvált feleség úgy döntött, hogy bűncselekmény elkövetésére használja ki az alkalmat, ezért azt közölte a kézbesítővel, hogy ő a férfi tényleges házastársa, tehát nyugodtan kifizetheti neki a közel hatvanezer forintot. Állításának igazolására felmutatta a személyi igazolványát, melyben még a korábbi asszonyneve szerepelt. Ezzel nem csak megtévesztette, de meg is győzte a postást. A nő az átvett pénzt zsebre tette, az egykori párjának okozott kárt azóta sem térítette meg.
A járási ügyészség kisebb kárt okozó csalás vétségével vádolja a terheltet, akivel szemben jóvátételi munkavégzésre és kártérítésre kötelezésre tett indítványt a bíróságra benyújtott vádiratában.
indexkép: Getty Images