Lezártak egy egri útszakaszt, nagy a zavar a környéken
Gondolja át alaposan, hogy milyen fogyókúrába kezd
Ha fogyásról van szó, az első dolog, ami eszünkbe jut, a diéta. Hogyan másképp szabadulhatna meg a felesleges kilóitól? De nem minden diéta vezet el a kívánt célhoz, sőt egyesek többet ártanak, mint használnak. Azok a diéták, amelyek csodálatosan gyors fogyást ígérnek, akár különböző egészségügyi problémák okozói is lehetnek.
A fotó forrása: Jane Vershinin / Shutterstock.com
Mennyi ideje van a fogyásra?
Először is, fel kell ismernie, mennyi ideje van arra, hogy leadja a felesleges kilókat. Ha csak néhány nap, aligha várhat csodát. Időbe telik, amíg a test hozzászokik a változásokhoz, és ez az alakján is látszani kezd. És ha ráadásul még stresszel is emiatt, biztos, hogy a fogyókúra kudarcot vall.
Hogyan lehet a lehető leggyorsabban lefogyni?
Semmiképpen ne fogadjon a gyümölcslevek fogyasztása formájában történő méregtelenítésre, sem a böjtre. Az étrend- és életmódváltoztatás ugyan helyénvaló, de a néhány nap alatt történő gyors fogyásban ez nem segít. Van rá egyáltalán megoldás? Igen! A ketózis.
Mit jelent a ketózis?
A ketózis egy természetes állapot, amelybe a szervezet akkor kerül, amikor Ön csökkenti a szénhidrátbevitelt és a szervezet emiatt kezdi kimeríti a szénhidrát tartalékait (ez általában 2 nap alatt történik meg), ezért más energiaforrást kell találnia.
Csak kevesen tudják, hogy az élethez nem feltétlenül van szükségünk szénhidrátra, legalábbis nem olyan mértékben, mint ahogyan azt megszoktuk. A szénhidrátok szinte minden élelmiszerben benne vannak, ezért az étrendben a szükségesnél magasabb a bevitelük. A szervezetünk azonban a szénhidrátot képes ketonanyagokkal helyettesíteni, amelyek a zsírszövetünkből keletkeznek.
Igen, a szervezet a zsírraktárainkat használja fel energiaforrásként akkor, amikor a szénhidrátbevitel nem elegendő. Ez először a zsírkészleteknek a csökkenéséhez, majd fogyáshoz vezet. Ráadásul a ketonok az agynak is energiát biztosítanak és csökkentik az édesség utáni sóvárgást. Ugyanakkor elejét veszik a fáradtságnak és a kedvetlenségnek is.
A fotó forrása: ILEISH ANNA / Shutterstock.com
Hogyan kerülhetünk ketózisos állapotba?
A ketózisba kerülés és a szervezet egészségének megőrzése érdekében, csökkentse a szénhidrátbevitelt, és fogyasszon naponta ötször alacsony szénhidráttartalmú, kiegyensúlyozott protein-, vitamin- és ásványianyag-tartalmú ételeket, továbbá legfeljebb fél kilogramm engedélyezett zöldséget és 30 g engedélyezett diófélét és magvakat.
Milyen ételeket engedhet meg magának, és melyek rekesztenek ki a ketózisból?
+ Olyan zöldségek, mint a brokkoli, cukkini, spenót, póréhagyma, karfiol, gomba, káposzta, saláta, spárga, cikória és még sok más.
+ A gyümölcsök, mint például az eper, málna, szeder, avokádó vagy citrom.
+ Diófélék és magvak (szezám, mandula, dió, tökmag, brazil dió, ...)
+ Tojásfehérje
+ Alacsony zsírtartalmú túró
+ Gyógynövények, ecet, só, gyömbér, fokhagyma és egyéb ízesítőanyagok
- Péksütemények
- Édesburgonya, burgonya és egyéb köretek, például rizs és tésztafélék
- Magas cukortartalmú gyümölcsök (banán, mangó, szőlő stb.)
- Magas szénhidráttartalmú zöldségek (sárgarépa, kukorica)
- Vajhelyettesítő anyagok
- Édességek
- Füstöltáru
Tippek a végére: Ne feledkezzen meg az ivási rendről sem. A rendszeres és elegendő folyadékbevitel felgyorsítja az anyagcserét, energiát ad a szervezetnek, és biztosítja, hogy a szervezet gyorsabban égesse el a kalóriákat. Kerülje azonban a cukros italokat és az alkoholt, és ehelyett inkább a tiszta vizet vagy teákat részesítse előnyben.