Adót emelne az önkormányzat, de az egri óvodások részére már nem jut mikuláscsomagra
1. Táplálkozzunk egészségesen!
Ha erős immunrendszerrel rendelkezünk, sokkal könnyebben átvészeljük a kisebb megfázásokat és a vírusos, illetve egyéb megbetegedéseket is. Hogyan erősíthetjük az immunrendszerünket egyszerűen és hatásosan? Alábbi cikkünkben 4 konkrét tippet adunk ehhez!
Az egészséges, személyre szabott étkezés fontosságát nem lehet elégszer hangsúlyozni. Persze ez a tanács manapság már elcsépeltnek tűnhet, de az egészséges étkezésre még mindig sokan csak legyintenek, pedig rengeteget segít az immunrendszer erősítésében és a megfelelő mindennapi közérzet megteremtésében is.
Fogyasszunk vitaminokban, ásványi anyagokban és rostokban gazdag ételeket. Már az is sokat hozzátesz az egészségünkhöz, ha az étkezések során a főétel mellé egy tenyérnyi nagyságú köretet elfogyasztunk. Kerüljön minden nap friss gyümölcs és zöldség a tányérra, amellyel nemcsak az immunrendszerünket, hanem az emésztésünket is remekül támogatjuk.
TIPP: A B vitamin kifejezetten fontos az oxigén szállítását és a tápanyagok feldolgozását, továbbá az idegrendszer támogatását illetően is. Érdemes komplex készítményt választani, amely a B vitamin összes típusát tartalmazza, hogy minden nap biztosítsuk a szervezetünk számára szükséges mennyiséget.
2. Sportoljunk rendszeresen!
Heti 2-3 edzés bizonyítottan erősíti az immunrendszert, ráadásul formába is hozza az alakunkat. Természetesen nem kötelező kőkeményen, minden energiánkat felhasználva edzeni, de ha legalább 20-20 percet mozgunk, azzal csakis jót teszünk a szervezetünknek.
Válasszunk egy szimpatikus sportágat, vagy csak járjunk le súlyt emelni és aerob edzést végezni a konditerembe - a lényeg, hogy rendszeresen csináljuk. A sportolással pedig a gerincünket is erősítjük, így még ha alapvetően mozgásszegény életmódot is folytatunk a munkánkból fakadóan, akkor is jelentősen csökkentjük a jövőbeli gerincsérv vagy egyéb hátpanaszok kialakulását.
TIPP: Ha igazán profin akarunk hozzáállni, kérjük személyi edző segítségét. Így személyre szabott edzésprogramot követve haladhatunk a céljaink felé, és még a helyes étkezéssel kapcsolatban is számos hasznos tanácsot kaphatunk.
3. Mellőzzük a káros szokásokat!
A dohányzás és a túlzott alkohol- vagy koffeinfogyasztás folyamatos terhelésnek teszi ki az immunrendszerünket. Igyekezzünk mindig a mértékre törekedni, és ne építsük be a mindennapjainkba a szervezetünkre káros tevékenységeket. Persze időnként ki lehet ereszteni a gőzt, azonban a hangsúly továbbra is a mértéken kell, hogy legyen.
Helyettesítsük egészséges programokkal a bűnös élvezeteket!
Találjuk meg azokat az elfoglaltságokat, amelyek legalább ugyanakkora élvezetet nyújtanak, mint a káros szokások. Dohányzás helyett inkább nassoljunk valami finomat és egészségeset, alkoholfogyasztás helyett pedig készítsünk mennyei turmixokat. De akár a sportban is megtalálhatjuk az örömünket, hiszen a mozgás dopamint, azaz boldogsághormont szabadít fel a szervezetünkben.
4. Pihenjünk eleget!
Immunrendszerünk csakis akkor tud erősödni és regenerálódni, ha minden nap biztosítjuk számára a minőségi pihenést. Törekedjünk 7-9 órányi alvásra, és tegyük rendbe az alváshigiénés szokásainkat, hogy minél kipihentebben ébredjünk.
Igyekezzünk minden nap ugyanabban az időpontban kelni és feküdni, illetve elalvás előtt 2-3 órával már ne használjuk a számítógépünket vagy mobilunkat. Hagyjunk időt az alvásra való felkészüléshez, és az online térben való szörfözés helyett inkább válasszunk lassabb, offline tevékenységeket - például olvassunk könyvet vagy hallgassunk egy kis zenét.
A fenti tippek segítségével napról napra erősíthetjük az immunrendszerünket. A legfontosabb, hogy figyeljünk oda tudatosan az egészséges táplálkozásra, illetve mozogjunk hetente legalább 2 alkalommal egy kicsit, és igyekezzünk a káros szokásainkat is minimálisra szorítani a mindennapokban. Végül pedig ne feledkezzünk meg a megfelelő mennyiségű és minőségű alvásról sem, hogy az immunrendszerünk valóban felkészülhessen a különböző betegségekkel szembeni kihívásokra.