Jön a Tisza a Fideszre
Március 18-án közölt egy tanulmányt a Republikon Intézet, amelyről az Azonnali számolt be. A kutatásban a bizonytalan szavazók politikai hovatartozását, véleményét, illetve társadalmi hátterét vizsgálták.
De kik is azok a bizonytalanok?
A politikatudomány szerint bizonytalan szavazónak az számít, akinek vagy nincs pártpreferenciája (tehát nem tudja, hogy kire szavazna), vagy pedig nem biztos, hogy elmenne szavazni, ha most vasárnap lennének a választások.
A magyar társadalomban a számuk általában elég magas: a legtöbb közvélemény-kutatás szerint Magyarországon a választóképes társadalom 30-40 százalékát a bizonytalan szavazók adják, így nem véletlen, hogy a legtöbb kampány a bizonytalan szavazókat próbálja megszólítani, hiszen a pártoknak rendszerint a bizonytalanok körében van tartalékuk. A pártok kampányának általában célja, hogy meggyőzzék a bizonytalanokat, hogy vegyenek részt a választáson és rájuk szavazzanak.
A kutatás másik fontos eredménye szerint a bizonytalan választók úgy vélik: a Fidesz-KDNP kormányzása inkább a gazdagoknak kedvez, és ma Magyarországon leginkább azok tudnak érvényesülni, akik jó kapcsolatot ápolnak a kormánnyal.
Ha továbbra részletekre kíváncsi arról, hogy milyen esélyei vannak az ellenzéknek legyőznie a kormánypártokat, olvassa el az Azonnali cikkét!