Megérkezett az idei első hó
Közép- és Kelet-Európáról tett közzé összeállítást a Numbeo a városok mindennapi megélhetési költségeivel (tej, étel, étterem, utazás, albárlet, stb.) foglalkozó Numbeo (vagyis csak Kelet-Európaként írják le az egész Ausztriától jobbra fekvő részleget, de most lépjünk túl ezen a büszkeségen). Az összesen 49 várost tartalmazó listáról gyorsan kiderül, hogy Budapest jelenleg nem áll különösebben rosszul azt nézve, hiszen több közeli város is megelőz minket:
a magyar főváros a régió hetedik legdrágábbja lett, a listán óriási cseh uralom van.
A legdrábább talán nem meglepő módon Prága, az viszont meglepetés, hogy Pozsony futott be a második helyre, utána jön Brno, utána jön Alamóc, Kassa, Ostrava.
A nyolcadik helyre fért be Varsó, azt követi a szintén lengyel Gdyna, a bolgár Szófia pedig a tizedik helyre tudott odaérni.
Érdekes, hogy a sokáig a világ legdrágább városai közt is szerepelt Moszkva már ezen a listán is csak a tizenegyedik az orosz gazdaság szárnyalása miatt.
Feltűnik még magyar város, konkrétan Pécs, ami a tizenötödik lett, ami azt jelenti, hogy ott kicsit drágább élni, mint Bukarestben, de Szeged és Debrecen is befutott a középmezőnybe.
A lista második felét annyira nem meglepő módon Ukrajna, illetve Oroszország kevésbé turistás városai foglalják el, de befért még Moldova fővárosa, Kisinyov is.
A teljes lista ide kattintva érhető el.
Érdemes persze elmondani, hogy mik voltak a pontos szempontok: a lista helyezéseit százalékokból hozták ki, 100 százalék itt New Yorkot jelenti,
tehát Budapest összességében nagyjából az ottani megélhetési költségek 46 százalékát emészti fel.
Ezek alapján Budapesten lakást bérelni nagyjából a 16 százaléka a New York-i összegeknek, amivel jelentősen elmaradunk például a szintén rettentő drága Prágától (ott 26), de annyira nem meglepő módon ebben Moszkva vezet, ahol a New York-i bérletárak 28 százaléka él.
Ezt a cikket az Azonnali szállította.