Megérkezett az idei első hó
Ahogy arról korábban beszámoltunk, a Direkt 36 információi szerint magyar újságírókat, valamint ellenzékiként beállított üzletembereket hallgattak le az NSO nevű izraeli kibercég Pegasus nevű kémprogramjával, amely okostelefonok feltörésére alkalmas.
Izraeli kémfegyverrel vették célba az Orbán-kormány ellenfeleit
Évekkel ezelőtt elkezdték használni magyar célszemélyek ellen is az NSO nevű izraeli kibercég okostelefonok feltörésére alkalmas kémprogramját, a Pegasust, és a célpontként kiválasztott emberek között voltak tényfeltáró újságírók, valamint médiacégeket is tulajdonló vagyonos üzletemberek, illetve az ő szűkebb környezetük is - derítette ki a Direkt36 egy nemzetközi tényfeltáró projekt részeként.
Érdekes részletet közölt a Washington Post a lehallgatási botrány ügyében, szúrta ki a 444.hu. A Le Monde – az egyik legnagyobb francia lap, amely közreműködött a lehallgatási botrány felderítésében – egyik újságírója a közelmúltban interjút készített a magyar igazságügyi miniszterrel. A beszélgetésben a riporter azt kérdezte Varga Judittól:
Ha valaki azt kérné, hogy hallgassanak le egy újságírót vagy egy [politikai] ellenfelet, elfogadná ezt a kérést?
Varga a lap szerint felháborodottan válaszolt:
Micsoda kérdés! Ez már önmagában provokáció!
A Washington Post beszámolója szerint másnap kérés érkezett a miniszter irodájától, hogy töröljék a kérdést és Varga válaszát az interjúból.
Novák Katalin családügyi miniszternek tette fel a kérdést az ATV riportere, hogy foglalkozik-e a kormány a lehallgatási botránnyal.
Nem szeretnék sajtóhíreszteléssel foglalkozni, sem ezen a területen, sem máshol. Ha jól tudom, most egyelőre egy sajtóhírről van szó
– válaszolta Novák.
Hétfő délelőtt még mindig nem írt egy sort sem az MTI a Pegasus-botrányról, mindössze az LMP közleményét adták ki, ami arról szól, hogy kezdeményezik a Nemzetbiztonsági bizottság összehívását a megfigyelési-ügy miatt – hívta fel a figyelmet a hvg.hu.
A lap szerint nemcsak a közmédia hallgat az ügyről, a kormányközeli portálokon (Origo, Magyar Nemzet, 888, Pesti Srácok) sem találta nyomát fél 10-ig, hogy bármilyen formában beszámoltak volna róla annak ellenére, hogy a botrány már bejárta a világsajtót is.
Címlapfotó: Stummer János Facebook