Megérkezett az idei első hó
Az elmúlt években bizonyítottá vált, hogy a tágabb térségünkben élő nagyragadozó fajok közül mindhárom előfordul, a farkas és a hiúz pedig állandó jelleggel megtelepedett a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság területén. Előbbi többször sikerrel is szaporodott, míg utóbbi esetében, bár ez szintén biztosra vehető, egyelőre csak valószínűsíteni lehet. A Bükki Nemzeti Park Igazgatóság potenciálisan nagyragadozós területeire vetítve 15-18 farkast és 1 hiúzt számoltak meg egy idei év eleji felmérés után.
Hétfőn egy erdész közölt egy saját felvétel, amelyen egy farkaskölyök látható, ahogy egy erdei úton csatangol a Bükkben. A videót a 444.hu szúrta ki. Az erdész a pontos helyszínt nem szerette volna elmondani, mert ezzel is védeni akarta az állatot. Azt is írta, hogy már korábban is találkozott farkasokkal a munkája során, de csak most sikerült lefilmeznie a legkisebb "hegylakót".
Azt nem lehet elégszer hangsúlyozni, hogy a farkasok jelenléte a Bükkben és környékén csodás dolog, és az emberre nem jelentenek veszélyt, fokozottan védett állatok.
Korábbi cikkünkben a nemzeti park kutatásából számos farkas nyomáról közöltünk fotókat, illetve egy videót, amelyen egy 11 tagú falka látható a Bükkben:
Megszámolták, hogy hány farkas él a környékünkön - Friss VIDEÓ egy itt portyázó falkáról
A Bükki Nemzeti Park Igazgatóságának munkatársai készítettek egy átfogó felmérést, amely során azt vizsgálták, hány nagyragadozó élhet a szervezet fennhatósága alá tartozó területeken. Vannak néhányan, egy bükki vadászat során egy 11 tagú falkát is észleltek.