Környék ügye

#eger #sport #eger rally #autóverseny

Újra ralisok vették birtokba az aszfaltot az Eger környéki utakon – VIDEÓK

Barna Benedek 2022.05.02. 16:47

Ezúttal csak a másod-és harmadosztály versenyzett. A viadalból több videó is ízelítőt ad.

A hétvégén megrendezett Eger rally kiélezett küzdelmet hozott, első hely soráról csak minimális különbség döntött – számol be a heol.hu.

A verseny ezúttal kizárólag a Rally2 és Rally3 bajnokság fordulójának számított, de indulókból és látványból ezúttal sem volt hiány: 119 páros állt rajthoz, közülük 76-an a gyorsabb autókat felvonultató Rally2-be neveztek. Ezúttal a "Just for fun" kategóriában is lehetett nevezni, és közel huszan érkeztek, hogy a nézők és saját kedvükre autózzanak.

A Rally2 győztese a Fekete Gyula, Szegedi Máté kettős lett – mindössze nyolc tized másodperces előnnyel nyertek –, a Rally3 első helyezettje pedig a Békési Richárd, Tóth Gergely páros lett.

"Olyan forgatókönyvet sikerül írni a végére, amire nem gondoltunk a legszebb álmainkban sem. Az  utolsó gyorsasági előtt azt mondtam a navigátoromnak, hogy próbáljuk meg ledolgozni a hátrányukat, bár a három és fél másodpercet egy kicsit sokalltam. Eldöntöttük, ha közben kockázatosnak érezzük a dolgot, visszább veszünk, de szerencsére sikerült épségben lejönni" – nyilatkozta Fekete a versenyt követően.

A kétnapos eseményről több videó is felkerült a YouTube-ra, így egy kis ízelítőt kapunk a viadalból és az élményvezetésből is:

Fekete Gyula a fedélzeti kamerájuk felvételét is közzétette, így azt is végignézhetjük, hogy nézett ki a Sirok-Egerbakta szakasz teljesítése a kocsiból ülve: