Megérkezett az idei első hó
Gerencsér Csaba, Magyarország első jet-ski világbajnoka, örökös magyar bajnok és a Magyar Jet-ski Szövetség alelnöke, Gerencsér Olivér, hazánk legfiatalabb vízimotor világbajnoka és sokszoros magyar bajnok, valamint Kiss Norbert többszörös Európa-bajnok autóversenyző üzen azoknak, akik a közutakon és a vizeken a szabályokra fittyet hányva, a természetvédelem értékeit figyelmen kívül hagyva, embertársaikat veszélyeztetve száguldoznak – írja a formula.hu.
Kiss Norbert úgy nyilatkozott, mindig is azt képviselte, hogy aki szeret gyorsan menni, versenyezni, az semmiképp ne a közutakon tegye, hanem gokart- vagy autóverseny-pályákon, esetleg egy szimulátor előtt, és szerinte ugyanez vonatkozik a vizekre is:
nem a Tisza-tó madárvilágát riogatva kell száguldozni a jet-skikkel, hanem akár itt Dunaharasztiban, vagy más jet-ski versenytavon, a magyar bajnokság küzdelmeibe, edzés és tesztnapjaiba bekapcsolódva megmutatni képességeinket.
Gerencsér Csaba szintén úgy gondolja, hogy száguldozni és győzni a versenypályákon kell, tavainkon, folyóinkon és közútjainkon egymást tisztelve, biztonságosan és toleránsan kell közlekedni. Az autóversenyző gondolataihoz kapcsolódva elmondta:
A legrosszabb az egészben az, hogy talán néhány tucat, a törvényeket nem tisztelő jet-skis viselkedése alapján mond a társadalom ítéletet arról a sok száz emberről, akik kulturáltan, másokra odafigyelve, az élővilágot tisztelve használják vízi motorkerékpárjukat.
Gerencsér Olivér, az ország legfiatalabb jet-ski világ és Európa bajnoka, aki saját elmondása szerint egészen kiskorától kezdve fontosnak tartotta, hogy a legjobb és a leggyorsabb legyen, ugyanakkor példát mutasson a környezettudatos jet-ski használatra.
Gerencsér Csaba és Kiss Norbi azt is megjegyezték: örvendetes módon Magyarországon is egyre több edzésre és versenyzésre alkalmas jet-ski tó épült ki, így ma már igazán nincs indok arra, hogy valaki a Tisza-tó élővilágát riogassa jet-skin száguldozással.
A bajnokok üzenetének nyomatékot adhat az is, hogy a Tisza-tavi rendészek már csúcsmodern jet-skiken szállhatnak vízre, hogy érvényt szerezzenek a törvénynek.
(Indexfotó: pexels.com - Képünk illusztráció)