Megérkezett az idei első hó
Fotó: Szinok Gábor
Pénteken írtunk egy cikket a Magyar Távirati Iroda beszámolója alapján, miszerint válságban vannak a magyarországi fürdők; a járvány, a vendégek elmaradása eddig legalább 50 százalékos bevételkiesést okozott az idén, emiatt országszerte közel ötezer dolgozó elbocsátására kényszerülnek 2021 márciusig – mondta Boros László Attila, a Magyar Fürdőszövetség elnöke sajtótájékoztatón csütörtökön Budapesten.
Boros figyelemfelhívó bejelentése után megkérdeztük az egri önkormányzatot, hogy a város kezelése alatt található fürdőben terveznek-e bármilyen leépítést, fizetéscsökkentést, juttatások elvonását. A Városháza reagálása szerint Egerben nincs ilyen lépés kilátásban, mint írják: „Cégünknél jelenleg 53 fő dolgozik, akiknek a munkájára továbbra is számítunk. Amennyire lehet, csökkentettük a kiadásainkat: átütemeztünk számos fejlesztést és karbantartást. Újratárgyaltuk a partneri együttműködéseinket, csökkenetettük energiaköltségeinket, amíg volt rá lehetőség, éltünk a járulékkedvezménnyel és a bértámogatással. Minden erőnkön azon vagyunk, hogy a létszámleépítést elkerüljük, tekintve, hogy olyan munkatársakkal dolgozunk, akik speciális szaktudással rendelkeznek (pl.: masszőrök és úszómesterek, vízgépészek). Ezeket az embereket nagyon nehéz lenne pótolni a későbbiekben”.
Mint kiderült, a termálfürdőt üzemeltető önkormányzati cég bevételeinek jelentős része elmaradt az idén, miután a forgalom nagyságrendekkel a felére esett vissza a tavalyihoz képest. „Elmaradtak a külföldi turisták, nehezen indult be a belföldi turizmus. Egyetlen hónapra, augusztusra koncentrálódott az a bevétel, melyből a jövő évi szezonig szükséges kihúznunk. A tartalékok elfogytak, de bízunk benne, hogy külső forrás bevonásával biztonsággal tudunk tovább üzemelni” – áll az önkormányzat reagálásában, majd kiemelték: a város bízik benne, hogy a kormány tesz lépéseket az ágazat megmentéséért.
Közel ötezer dolgozót rúghatnak ki a magyar fürdőkből, de mi lesz Egerben?