2024. május 2., Zsigmond

Eger ügye

#eger #információs és koordinációs pont #fogyatékosságügyi tanácsadás

2022-ben is folytatódik a fogyatékosságügyi tanácsadás Egerben

Barna Benedek 2021.12.15. 16:29

Más keretek között, de hasonló szakmai tartalommal várják a megkereséseket januártól.

 

2017-ben indult a MONTÁZS projekt, amelynek fő célja az volt, hogy javuljon a fogyatékos emberek életminősége, önálló életvezetési képessége, valamint a társadalmi befogadásuk. Ennek megvalósítására többek között létrehozták és működtetik az országos fogyatékosságügyi tanácsadói hálózatot, AAK (augmentatív és alternatív és kommunikáció)-módszertani központokat nyitottak, elérhetővé tették minden régióban a felnőtt logopédiai ellátást, valamint az autista emberek ellátását segítő szolgáltató hálózatot működtettek. A közszolgáltatásokhoz való egyenlő esélyű hozzáférést segítő fogyatékosságügyi tanácsadói hálózat  a projekt után is elérhető lesz. 


A Szociálpolitikai Innovációs Közhasznú Nonprofit Kft. (SZIN) által elindított projekt keretében 2018. április 1-től országszerte 22 Információs és Koordinációs Pont alakult (IKOP) és működik ez év végéig. Az IKOP-okban dolgozó – speciális ismeretekkel, tudással rendelkező – fogyatékosságügyi tanácsadók a helyi igényekre alapozott szolgáltatást biztosítanak a fogyatékos személyek és családtagjaik, valamint az intézményi ellátásban részesülő fogyatékos személyek számára.

SZIN_régiós Montázs projekt

A SZIN friss közleménye szerint az elmúlt évek tapasztalatai és eredményei igazolják, hogy a fogyatékosságügyi tanácsadás beváltotta a hozzá fűzött szakmai elképzeléseket, szükség van a helyi igényekre reagáló szolgáltatásra. A fogyatékos emberek és családtagjaik életét nagyban megkönnyíti, ha a számukra fontos, speciális információkat egy helyen érhetik el. Az IKOP-okban elérhető szolgáltatások igen népszerűek voltak az érintettek és szakemberek körében is.

 

Hangsúlyozzák:

a fogyatékosságügyi tanácsadás nem ér véget a MONTÁZS projekt zárásával. 2022. január 1-től a szolgáltatás átkerül az emberi erőforrások minisztere által kijelölt család- és gyermekjóléti központokhoz, ahol más keretek között, de hasonló szakmai tartalommal várják a kliensek, szakemberek megkeresését. 

Az észak-magyarországi régióban az alábbi intézményekben folytatódik a fogyatékosságügyi tanácsadás: 

 

– Miskolc: Miskolci Egyesített Szociális, Egészségügyi és Gyermekjóléti Intézmény, 3530 Miskolc, Arany János utca 37.


– Eger: Gyermekjóléti és Bölcsődei Igazgatóság, 3300 Eger, Arany János út 20.


– Salgótarján: Salgótarján és Térsége Egészségügyi-Szociális Központja, 3100 Salgótarján, Füleki út 41.

 

(Kép forrása: SZIN)

Szeretné sok-sok gyönyörű fotót látni Egerről? Találkozzunk az Eger a legszebb város oldalunkon is, már csak egy kattintás!
Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!
Köszönjük, ha hozzászól a cikkhez, de kérjük, ezt kulturált formában tegye!

További hírek

Friss cikkeink a rovatból

Címoldalról ajánljuk

Még egy kis olvasnivaló