Megérkezett az idei első hó
Véget ért a november végén elkezdett koronavírus-szűrés az iskolákban, amelyen az intézmények dolgozói önként vehettek részt, és sokan nem is vállalták, amit a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete azzal magyarázott, hogy sokan attól tartanak, nem kapnak 100 százalékos táppénzt, kiderül, hogy fertőzöttek, és ezért kiesnek a munkából.
Kásler Miklós, az emberi erőforrások minisztere arról tájékoztatta a pedagógusokat, hogy a 100 százalékos összeget csak akkor kaphatják meg, ha a Nemzeti Népegészségügyi Központ főosztálya elismeri a betegséget munkaköri megbetegedésnek; ebben az esetben a korábbi táppénz és a 100 százalékos összeg közötti különbséget utólagosan fogják a pedagógusnak jóváírni. Azaz a teljes táppénz csak azoknak jár, akik igazoltan a munkahelyükön fertőződtek meg, és az egész összeget ők sem egyből kapják meg.
Fotó: pixabay.com (Képünk illusztráció)
A TV Eger arról számolt be, hogy a Heves megyei iskolák dolgozóinak kétharmada vette igénybe a tesztelés, ami nagyjából megfelel az országos, 70 százalékos részvételi aránynak. Balogh Éva a Pedagógusok Szakszervezetének Heves megyei elnöke a tévének azt nyilatkozta: több megkeresés is érkezett hozzájuk a 100 százalékos táppénz igénylése kapcsén, de a térségében nem volt jellemző, hogy azért ne vállalták volna az iskolai dolgozók a tesztet, mert féltették a megélhetésüket.
Ugyanakkor az egri és környékbeli iskolákban a megyére jellemzőnél sokkal alacsonyabb volt a tesztelésen résztvevők aránya. Portálunk az alábbi tájékoztatást kapta az ügyben a tankerülettől:
Az Egri Tankerületi Központ fenntartásában lévő köznevelési intézmények alkalmazottai 53%-os részvételi aránnyal vettek részt az elmúlt két hétben lezajlott koronavírus szűrővizsgálatokon. Pozitív teszteredményt az 1843 alkalmazottból mindössze 24 fő produkált, ami a dolgozók 1,3%-a.
Ez tehát azt jelenti, hogy a tankerület intézményeiben dolgozó tanárok és iskolai alkalmazottak 47 százaléka nem vette igénybe a felajánlott vírustesztet.
(Indexkép: pixabay.com)