Megérkezett az idei első hó
Ahogy arról már korábban hírt adtunk, új magyar szuperbank jön létre több hazai pénzintézet, a Budapest Bank, az MKB és a Takarékbank integrációjával. A folyamat részeként a Budapest Bank március végén beolvad az MKB Bankba, azután 2023-ban a Takarékbank is csatlakozik, amivel egy piacvezető szerepre törekvő, tisztán magyar tulajdonú bank jön létre.
A Budapest Banknak Heves megyében is vannak fiókja – Hatvanban, Gyöngyösön és Egerben –, emellett pénzkiadó automatákat üzemeltet Nagyrédén és Felsőtárkányban. Az egyesülés pontos menetrendjéről, az ügyfelek számára legfontosabb tudnivalókról az érintett bankok tájékoztató kampányt is indítottak a gördülékeny ügyintézés érdekében.
A heol.hu a pénzintézetek fúzióját levezénylő Magyar Bankholding Zrt. tájékoztatása nyomán azt írja,
március 31-ét követően az új pénzintézet MKB Bank néven működik tovább, jön a névtábla- és logócsere, átnevezik a fiókokat is.
"Az egyesült MKB Bank Nyrt. országosan 66 városban együtt 143 bankfiókkal és 184 ATM-mel lesz jelen. Biztosított lesz a korábban külön működő bankok lakossági és vállalati ügyfeleinek kölcsönös kiszolgálása. Az ügyfelek a korábbinál több helyszínen, nagyobb fiókhálózatban tudják majd személyesen a pénzügyeiket intézni" – mondta el a portál megkeresésére Kiss Alexandra Ivette, a Bankholding kommunikációs munkatársa.
Április 1-jétől a lakossági és vállalati ügyfelek betéti bankkártyájukkal országosan közel több mint ezer helyszínen, az egyesült MKB Bank mellett a Takarékbank pénzautomatából is vehetnek fel készpénzt a saját banki ATM készpénzfelvételi díjjal megegyező összegért (ugyanis a Takarékbank már most bekapcsolódik a bankautomata-hálózatba).
Rövid szünet és a szolgáltatások akadozása várható az egyesülés miatt
Azokban a városokban – így Gyöngyösön és Egerben –, ahol a Budapest Bank mellett MKB bankfiókok is vannak, április 1. után mindegyik fiókot újranyitják MKB márkanév alatt.
A Portfolio cikke szerint Budapest Bank mint márkanév teljesen megszűnik, egyes arculati elemei azonban még az ügyfelek eligazodása érdekében megmaradnak az eddigi Budapest Bank-fiókok többségében.
Később vizsgálják meg, hogy az ügyfelek gyors és kényelmes kiszolgálása szempontjából mi az optimális megoldás, melyik fiókot érdemes fenntartani hosszabb távon. A Bankholding tájékoztatása szerint a két bank egyesülése informatikai átállással jár, ami fennakadásokat okoz a bank egyes szolgáltatásainak működésében az egyesülés napján és az azt követő napokban.
Azért, hogy az informatikai műveleteket gördülékenyen tudják végrehajtani, az egyesült MKB Bank április 2. és 4. között bankszünnapot tart. Az átállás miatt már március 31-én és április 1-jén rövidebb szolgáltatáskiesésekkel számolhat mindenki, a fiókok délig tartanak nyitva.
– közölte Kiss Alexandra Ivette.
A Budapest Bank és az MKB elektronikus csatornái közül rövidebb időszakokra leáll az internetbank, a mobilapplikáció, nem indulnak el és nem érnek célba az azonnali utalások, és rövidebb időszakon keresztül az ATM-ből sem lehet majd készpénzt felvenni. Arra is figyelmeztettek, hogy április 2-án és 3-án egyebek között a hitelkártya-használatban rövidebb kieséseket tapasztalhatnak az ügyfelek.
Április 4-én a bankfiókok zárva lesznek, azonban elektronikus csatornák és a telefonos ügyfélszolgálat várhatóan elérhető lesz, a pénzforgalom és a kártyahasználat is a megszokott módon újra működik majd.
(Indexkép forrása: MKB / Facebook)