#egerplusz #eger #úszás #sport #egri úszó klub

Az úszó világkupa zárónapjára is jutott egri siker

agriasport.hu 2021.10.11. 12:17

Békési Eszter után Holló Balázs is dobogóra állhatott.

Visszatértek a szurkolók a Duna Arénába és ismételten feledhetetlen hangulatot varázsoltak, úszóink pedig a vízben varázsoltak, hiszen négy érmet is szereztek budapesti világkupa zárónapján. A tekintélyes magyar medálkollekcióhoz (3 nap alatt 15 dobogós helyezés) Holló Balázs is hozzájárult. Az Egri Úszó Klub országos bajnoka 400 méter vegyesen csapott másodikként a célba. A tokiói ötkarikás játékokon is szerepelt Holló eredménye 4:09.07 volt, mögötte Kós Hubert végzett a harmadik helyen 4:09.27-es idővel. Balázs a Világkupa második napján a 200 vegyes nyolcadik helyével melegített szombatra. Az egri klub másik kiválósága Békési Eszter még a csütörtöki nyitónapon 200 mellen szerzett ezüstérmet.