#sport #magyarország #éremtáblázat #paralimpia

Véget ért a tokiói paralimpia: így zárt Magyarország az éremtáblázaton

Barna Benedek 2021.09.05. 15:31

16 érmet szereztek parasportolóink Japánban.

Helyi idő szerint vasárnap este kialudt a láng Tokióban, ezzel véget ért a XVI. paralimpia, a mozgássérült, látássérült és enyhe értelmi sérült sportolók legnagyobb sporteseménye.

A múlt kedden kezdődött viadalon, melyen a menekültek csapatával együtt 163 küldöttség rekordnak számító 4403 – 2550 férfi és 1853 női – sportolója versenyzett 22 sportágban, 38 magyar vett részt.

Az éremversenyt Kína nyerte 207 éremmel, a második Nagy-Britannia lett (124 érem), a harmadik pedig az Egyesült Államok (104).

A piros-fehér-zöld küldöttség hét aranyat, öt ezüstöt és négy bronzot szerzett, amivel a 18. lett az éremtáblázaton.

Pap Bianka – úszás, 100 m hátúszás,
Veres Amarilla – kerekesszékes vívás, párbajtőr.

Dávid Krisztina – sportlövészet, légpisztoly 10 m,
Krajnyák Zsuzsanna, Hajmási Éva, Dani Gyöngyi, Madarászné Mező Boglárka – kerekesszékes vívás, tőr,
Szvitacs Alexa – asztalitenisz,
Varga Katalin – kajak-kenu, K1 200 m.

Az Olimpiai Stadionban – ahogy korábban a versenyeket is – a koronavírus-járvány miatt üres lelátók előtt rendezték meg vasárnap a záróünnepséget, mellyel a házigazdák a sportolók és a lebonyolítást segítők előtt kívántak tisztelegni. A magyar zászlót a távolugrásban paralimpiai bajnok Ekler Luca hozta be a küzdőtérre.

(Az indexképen Ekler Luca a magyar zászlóval – Fotó: Koszticsák Szilárd / MTI)

Csatlakozzon Eger legnagyobb online közösségéhez, legyen tagja tematikus Facebook-csoportjainknak is! Találkozzunk az Egri ügyek csoportban is, már csak egy kattintás!
Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?