2024. november 23., Kelemen Klementína

Mindenki ügye

Padlón volt a magyar turizmus májusban: 90 százalékosnál nagyobb visszaesésről számoltak be

MTI 2019.11.30. 00:00

Nem igazán javult a helyzet az áprilisihoz képest.

 

Májusban a koronavírus-járvány hatására a külföldi vendégek által a kereskedelmi szálláshelyeken eltöltött éjszakák száma 98,4 százalékkal, a belföldi vendégek által eltöltötteké 85,9 százalékkal esett vissza az előző év azonos időszakához képest. A szálláshelyek forgalma 92,7 százalékkal csökkent – jelentette kedden a Központi Statisztikai Hivatal (KSH).

 

A kereskedelmi szálláshelyek – folyó áron számolt – összes bruttó árbevétele 93,4 százalékkal kevesebb volt, mint tavaly májusban, 3,3 milliárd forintot tett ki. Ezen belül a szállásdíj-bevétel csaknem 95 százalékkal esett vissza, 1,55 milliárd forint volt májusban.


Idén májusban az előző év azonos hónapjához képest a külföldi vendégek száma 99 százalékkal esett vissza. A szálláshelyekre érkezett 4 ezer külföldi vendég 22 ezer vendégéjszakát töltött el, ennek túlnyomó része a szállodákban realizálódott. A vendégéjszakák száma Budapesten és a Balaton régióban az előző év májusi értékének 1 százalékát sem érte el – közölte a KSH.

 

Fotó: utazomajom.hu


Májusban a belföldi vendégek száma 87 százalékkal csökkent, az eltöltött vendégéjszakák száma 167 ezer volt. Utóbbi leginkább a közösségi szálláshelyeken és a szállodákban, legkevésbé a panziókban és a kempingekben esett vissza.
Májusban a KSH adatai szerint 1763 kereskedelmi szálláshely volt nyitva, a hónap egy részében vagy egészében, ötödükben nem volt vendégforgalom.

 

Az év első öt hónapjában a kereskedelmi szálláshelyek 56,1 százalékkal kevesebb, összesen 4,407 millió vendégéjszakát regisztráltak. A külföldi vendégek 59,0 százalékkal, a belföldi vendégek 52,8 százalékkal kevesebb vendégéjszakát töltöttek a kereskedelmi szálláshelyeken.

 

A kereskedelmi szálláshelyek összes bruttó árbevétele folyó áron 53,4 százalékkal csökkent, és 87 milliárd forintot tett ki a január-májusi időszakban. A szállásdíj-bevétel az első öt hónapban 46,5 milliárd forint volt, az előző évinél 55,5 százalékkal kevesebb – jelentette a KSH.

 

A járvány miatt áprilisban gyakorlatilag megszűnt a magyar turizmus

 

Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!
Köszönjük, ha hozzászól a cikkhez, de kérjük, ezt kulturált formában tegye!

További hírek

Friss cikkeink a rovatból

Címoldalról ajánljuk

Még egy kis olvasnivaló