2024. április 16., Csongor

Mindenki ügye

#úszás #sport #aranyérem #tokió #paralimpia

Konkoly Zsófia és Pap Bianka is újabb érmet nyert a paralimpián, ezúttal mindketten aranyat

Barna Benedek 2021.09.02. 11:30

A magyar küldöttség tizenkettedik és tizenharmadik érmét szerezték meg.

Konkoly Zsófia aranyérmet nyert csütörtökön 100 méteres pillangóúszásban, az S9-es kategóriában a tokiói paralimpián – számolt be az MTI.

A 19 éves pécsi versenyző a csütörtök délelőtti előfutamát megnyerte, és 1:07.05 perccel, a legjobb idővel került az esti döntőbe. Ott ötven méternél másodikként fordulva, nagyszerű hajrával, 1:06.55 perces paralimpiai rekorddal győzött.

Konkoly Zsófia harmadik érmét szerezte a japán fővárosban, mivel korábban 200 vegyesen és 400 gyorson egyformán második volt.

D_KOS20210902018

Hozzá hasonlóan Pap Bianka is újra dobogóra került, és szintén aranyat nyert: a 100 méteres hátúszásban lett az első.

Az S10-es kategória magyar indulója 1:09.71 perccel a leggyorsabb volt délelőtti előfutamában, illetve összesítésben is, majd az esti döntőben "leúszta" a mezőnyt, végig vezetett, s 1:06.70 perces eredménnyel győzött, több mint két másodperccel megelőzve a második Aurélie Rivard-t.

D_KOS20210902027

A Vasas 21 éves úszója – aki 100 háton világ- és Európa-bajnok, a riói paralimpián pedig második volt – másodszor állhat dobogóra a japán fővárosban, szerdán 400 gyorson ezüstöt nyert.

Ezekkel az érmekkel együtt a magyar küldöttség a 13. érménél tart, amelyek közül hat arany.

(Fotók: Koszticsák Szilárd / MTI)

Csatlakozzon Eger legnagyobb online közösségéhez, legyen tagja tematikus Facebook-csoportjainknak is! Találkozzunk az Egri ügyek csoportban is, már csak egy kattintás!
Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!