Megérkezett az idei első hó
Mikor nem probléma kurvának lenni? Lehet-e csöcsös-segges képekkel okosítani az embereket a politikáról? Mi a gond a #metoo mozgalommal? Viszontláthatjuk-e valaha választási plakáton? Ezekre válaszolt az Azonnalinak Kelemen Anna, aki azt is elmondja, mi a különbség egy rendes jachtozás és Borkai Zsolt ladikozása között!
2018-ban már trollkodtál kicsit a politikával, de az elmúlt hetekben a közösségimédia-felületeiden kifejezetten politikailag aktív lettél. Miért?
A ‘18-as mókánál én sem számítottam arra, hogy ennek tényleg lehet ereje. Csodálkoztam, milyen sok emberhez el lehet jutni. Egy közeli bevásárlóközpontban a virágárus hölgy többször is mondta, hogy annyira elege van, hogy tuti rám szavazna. Persze ez vicces, és a politika több, mint egy szakma, az egy mesterség, amire születni kell. Lehet, hogy van hozzá érzékem, de nem állt mögöttem párt, nem voltam felkészülve, de azóta is foglalkoztat a téma, és az elmúlt években eljutottam oda, hogy elhelyezem saját magamat a világban és gondolkodok róla.
De nem belpolitikában nyilvánultam meg, hanem megpróbáltam a hétköznapi sárdobálás mellett kitekinteni arra, mi lehet hatással az országra például a Szulejmáni-ügy kapcsán.
Ezek szerint csak az elmúlt pár évben érdekel az ún. nagybetűs közélet?
A politika mindenhol ott van. Leültök egy asztalhoz barátokkal, és valaki mindig elkezd panaszkodni akár a munkájáról. Persze az én esetem speciális, hiszen klasszikus értelemben véve nincs munkahelyem. Szóval mindenhova beszivárog a politika. De azt nem mondom, hogy értek hozzá, csak úgy tudok állást foglalni, mint a nép szeme. Az emberek nagyrésze a négyéves ciklusok alatt baromira nem foglalkozik a politikával, csak azt veszi észre, hogy lezárják az utat, mert itt van Erdoğan vagy Putyin. Arra jó lehet, hogy néha felhívjam a figyelmet dolgokra. A szexualitást megtartom, mert szerintem így több emberhez jut el.
Akkor a politika nem szexi, de te azzá akarod tenni?
Nem hiszem, hogy be kéne öltözni. Nemrég Fiala János a rádióban tett rám megjegyzéseket, de mások is skatulyába járnak.
Mondtad, hogy nincs klasszikus értelemben munkád. Mi a foglalkozásod, hogyan definiálod magad?
Semmi, nem definiálom. Már szoktam azt mondani, hogy kelemenannaizmus. A szabad gondolkodást képviselem. Azt, hogy nem kell választani aközött, hogy fekete vagy fehér vagy, vannak árnyalatok. Nem szeretem a szabályokat.
Szavazni jársz?
Persze, én ebben nőttem fel, és másokat is buzdítottam rá.
Elárulod, hogy kire szavaztál életedben először életedben, és kire mondjuk legutóbb, az önkormányzati választáson?
Amikor először voltam szavazni, akkor oda szavaztam, ahova a szüleim, ők pedig polgári konzervatív értékeket vallanak, és ilyen neveltetésben is nőttem fel. Az önkormányzati választáson már nem arra az oldalra szavaztam.
Eltávolodott tőled a polgári konzervatív gondolat, vagy csak a párt?
Kelemen Annáról senki nem ez jut eszébe: úgy néz ki, úgy él és úgy beszél, ahogy egy liberális. Valahol az is vagyok, de azt is el tudom képzelni, hogy egyszer férjhez megyek.
A liberalizmusba nem fér bele a házasság?
De, csak nem mindenáron.
Te elég nyíltan beszélsz politikáról és világnézetről, de a többi magyar celeb valahogy nem. Miért?
Nem is kap reklámot, ha erről akarnak beszélni. A bugyutább témákra jobban buknak: engem is azért kerestek most forgatni, mert sokat fogytam. Amerikában más ez, ott egy showműsor az egész: ki lehet nevetni Trump haját, lehet kötekedni, és profi módon működik minden. Itthon még politikai műsor is kevés van.
Mindenki csak ruhákat meg testápolókat hirdet.
A te Instagramodban nincs pénz?
Nincs. Nem egyezik a személyiségemmel, hogy 50 ezer forintért elmondjam, milyen púdert használok, és nem is érdekel. Az egész közösségi médiát nehézkesen kezdtem el, mert valahogy távol állnak tőlem a láthatatlan emberek. Szeretem a konfliktusokat, de ameddig személyesen soha senki nem jött oda elmondani, mi baja velem, a közösségi médiában kapok hideget-meleget. De sok emberhez eljutok.
Sok-sok további izgalmas kérdés és Kelemen Anna azokra adott annál is izgalmasabb válaszai IDE KATTINTVA olvashatók.
(Fotók: Azonnali)