Megérkezett az idei első hó
Elhunyt Szenczy Sándor baptista lelkipásztor, a Baptista Szeretetszolgálat alapító elnöke – számolt be szombaton a jótékonysági szervezet közlése nyomán a 24.hu.
Sándor, áldott vagy és áldás voltál! Millióknak, de legfőképp nekünk. Köszönjük!
– így búcsúztatták a Szeretetszolgálat közösségi oldalán.
Szenczy Sándor a szervezet honlapján olvasható életrajza szerint 1965-ben született Sajószentpéteren. Fiatal éveiről így írnak a honlapon:
Tizennégy éves volt, mikor szülei elváltak és ő elköltözött otthonról. Ebben az időszakban magától értetődőek voltak a bulik, az alkohol, a kábítószer, a rendőrségi ügyek. A gimnáziumból csak azért nem rúgták ki, mert akkoriban Magyarország tíz legjobb sakkozója közt volt. Feltört lakásokban, a Nyugati pályaudvaron álló vagonokban élt a „banda”, amely része volt a pesti underground korszaknak. Sándor életében a katonaság vetett véget ezeknek az éveknek. Amikor a központból kihelyezték egy lokátorállomásra és „ottfelejtették” negyvenkilenc napra, egy ismeretlen hívón keresztül Isten megtalálta – a titkos katonai telefonvonalon.
A Református Teológián elvégzett három évfolyam után a Baptista Teológián fejezte be tanulmányait. Lelkészi hivatását 1994-ben kezdte Velencén, ahol az alig több mint tízfős gyülekezet egy szűk évtized alatt százfősre nőtt a keze alatt. A Baptista Szeretetszolgálatot 1996-ban hozta létre. Az alapítvány ma hazánk egyik legnagyobb humanitárius szervezete, amely a világ huszonöt országa mellett Magyarországon is nagy szervezetté nőtte ki magát.
Tevékenységét többször is díjazták az évek során, ezek között volt a "Magyar Köztársaság Nemzetközi Kapcsolataiért" külügyminiszteri elismerés, amelyet 2007-ben kapott meg, 2015-ben pedig a Magyar Arany Érdemkereszt Polgári Tagozatát vehette át.
Szenczy Sándor hosszú ideje beteg volt – 2020-ban a betegsége miatt adta át a Szeretetetszolgálat elnökségét – egy amerikai kórházban kezelték, ahonnan egy alkalommal az ATV-nek nyilatkozott, és beszélt az életről és a halálról is: