Megérkezett az idei első hó
Közleményben jelentette be a Terrorelhárítási Központ (TEK), hogy csütörtökön a belügyminiszter jelenlétében tartott bányából történő mentési gyakorlatot a Terrorelhárítási Központ a gyöngyösoroszi ásványbánya területén és a mátraszentimrei függőaknánál.
Belügyminiszteri elvárás alapján a TEK főigazgatója, Hajdu János rendőr vezérőrnagy, a váratlan helyzetekre is felkészülve rendelte el a "Hableány-műveletet" követően a magasból és mélyből való mentési képesség kialakítását a TEK-ben. A TEK kötéltechnikai mentőcsapata már 2019. augusztusában megkezdte a mentési képességek vizsgálatát, kifejezetten a fúrással egybekötött, mélyből mentés fejlesztése érdekében és a kötéltechnikai mentőcsapat több közös gyakorlaton vett részt a BM OKF HUNOR mentőszervezetével, valamint a Magyar Barlangi Mentőszolgálattal.
Fotó: MTI (Képünk illusztáció)
A gyakorlat a belügyminiszter és számos rendészeti és bányamentési szakember jelenlétében zajlott. A végrehajtásban segítséget nyújtottak a HUNOR mentőcsapat munkatársai is.
Mint írják, az elképzelt szituáció szerint robbantásról érkező bejelentésre indul el a helyszínekre a TEK készültségi egysége, azonban kiderül, hogy nem terrorcselekmény, hanem omlás történt a bányában nagyobb területen, melynek során áramellátás nélkül sérülteket kell a felszínre juttatni. A mentéshez speciális egészségügyi szakemberek, mentőbúvárok közreműködése és alpin kötéltechnika egyidejű alkalmazása szükséges.
Borospincéből mentették ki a fulladozó dolgozót a tűzoltók, jól vizsgáztak - FOTÓK