2024. november 23., Kelemen Klementína

Mindenki ügye

#szijjártó péter #terrorelhárítási központ

Bunkert épített Szijjártó Péter háza közelébe a Terrorelhárítási Központ

Aradi Péter/azonnali.hu 2021.12.21. 14:38

Az biztos, hogy a külügyminiszter több veszélyes helyen is járt mostanában, nincs egy hete sem, hogy megfordult például Brüsszelben.

azonnalipp

Megfigyelőállomást épített a TEK Szijjártó Péterék Dunakeszin található házának utcájának a végébe.

 

Azt, hogy a TEK állíthatta fel az állomást, onnan tudjuk, hogy amikor az Azonnali újságírója a környéket fotózta, a konténerbázisból kijött hozzá egy férfi, aki rögtön megmutatta a jelvényét is, ami természetesen nem más, mint a Terrorelhárító Központ jelvénye volt.

 

A környék egyébként csendes, kora délutáni az Azonnali látogatásakor szinte teljesen kihalt volt. Szijjártóék dunakeszi házának utcája egyébként is jól be van kamerázva, a házat a kerítések mellett hatalmas fasorok is védik az érdeklődőktől, szóval önmagában semmi nem indokolná a különleges készültséget.

 

Nem olcsó a védelem

 

A külügyminiszter egyébként egy kormányhatározat alapján 2018 óta állandó védelmet kap. A TEK 2018-as költségvetési beszámolója szerint a Központ

erre a feladatra 52 főt kapott, amit a Népszava információi szerint fel is töltöttek. 2018 második félévében a kiadásokra 504 millió forintot kaptak a terrorelhárítók.

 

A félmilliárd forintból a felszerelésekre 172 millió forint ment el, a személyi költségekre 224 milliót költöttek, a maradékból fizették vélhetően az utazásokkal kapcsolatos egyéb dologi kiadásokat.

 

A TEK már akkor sem árulta el, mi indokolja, hogy az államfő, a házelnök, a kormányfő, a legfőbb ügyész az alkotmánybíróság és a kúria elnöke mellett a külügyminiszternek is járjon állandó személyi védelem.

szijjarto-bunker
A konténerbázis, szemben a tujafák mögött Szijjártóék háza (Fotó: Aradi Péter / Azonnali.hu)

Halálos fenyegetések

 

Idén először Müller Cecília országos tisztifőorvos kapott huszonnégy órás védelmet a Készenléti Rendőrségtől, mint kiderült azért, mert Müller halálos fenyegetést kapott. Az országos tisztifőorvos védelmének a szintje olyan volt, mint Orbán Viktor kormányfőé.

 

Müllert még januárban fenyegették meg, az utolsó hírek idén nyáriak vele kapcsolatban. Az addig eltelt négy hónapban a rendőrség még nem találta meg a fenyegetőt, úgyhogy a tisztifőorvos változatlanul állandó őrizet alatt állt. Sőt, azt sem lehetett még tudni, hogy egyáltalán van-e gyanúsítottjuk a nyomozóknak.

 

"Óriási titokban zajlik a nyomozás több mint negyedéve, de a részletekről egy hang sem szivárog ki" – nyilatkozta a Blikknek egy állítólagos rendőrségi informátoruk.

 

Büntetőeljárásban érintett

 

Nem sokkal később, júliusban kiderült, hogy Kásler Miklóst, az Emberi Erőforrások Minisztériumának miniszterét is fokozottan őrzi a rendőrség. Akkor már hónapok óta rendőrautó parkolt este hét óra tájékától a miniszter budakeszi háza előtt egészen addig, amíg Kásler reggel el nem indult dolgozni. Novemberre aztán a rendőrautót egy lakóbuszra cserélték, ahova rendőrök költöztek be.

 

A Népszava megkeresésére az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) azt mondta, a „Miniszter úr személyi védelmét a Készenléti Rendőrség saját állományával és saját tulajdonú járművekkel végzi a büntetőeljárással összefüggésben személyi védelemben részesíthető személyekről és a személyi védelem ellátásának szabályairól szóló rendelet alapján. További részletekről a rendőrség nem adhat tájékoztatást”.

 

A környékbeliek szerint mindennek az lehet az oka, hogy betörtek a miniszterhez, és nemcsak értékes vadtrófeákat loptak tőle, hanem olyan értékeket is, „melyek mibenléte nem tartozik a nyilvánosságra”. A helyiek pletykája nem állhat olyan távol a valóságtól, ugyanis a fenti ORFK-tól kapott válasz is nagyjából azt jelenti, hogy Kásler büntetőeljárásban érintett személy.

 

Az persze, nem derült ki belőle, hogy sértettként a védelmét vagy gyanúsítottként a házi őrizetét rendelték el.

 

Keressük az érintettet


Mindezek alapján a legvalószínűbb megoldásnak Szijjártó esetében is az tűnik, hogy fenyegetéseket kapott.

 

Kérdéseinkkel kerestük az ORFK-t, a TEK-et és a Külügyminisztériumot is.

 

Az ORFK percekkel később válaszolt is. Mint írják, a megkeresésünkkel forduljunk az illetékességgel rendelkező Terrorelhárítási Központ kommunikációs munkatársaihoz.

 

Amint válaszolnak, cikkünket frissítjük, és új cikkel jelentkezünk.

 

Ezt a cikket az Azonnali szállította.

Indexfotó: Szijjártó Péter / Facebook

Csatlakozzon Eger legnagyobb online közösségéhez, legyen tagja tematikus Facebook-csoportjainknak is! Találkozzunk az Egri ügyek csoportban is, már csak egy kattintás!
Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!
Köszönjük, ha hozzászól a cikkhez, de kérjük, ezt kulturált formában tegye!

További hírek

Friss cikkeink a rovatból

Címoldalról ajánljuk

Még egy kis olvasnivaló