2024. november 22., Cecília

Promóció

Kültéri szirénákkal a biztonságért (X)

X 2024.11.22. 15:02

A kültéri szirénák rendkívül hatékony eszközök, mert hang- és/vagy fényjelzéssel tudatják, ha gond van. Míg a beltéri szirénák a bent tartózkodókat figyelmeztetik, addig a kültéri változatok a külvilág figyelmét akarják felhívni arra, hogy baj van. 

 

 

A kültéri szirénákkal szemben támasztott elvárások

 

A kültéri szirénák olyan, a Riasztobolt.hu-nál beszerezhető hang- és fényjelzők, amelyek mindannyiunk biztonságát szolgálják. A kültéri szirénákkal szemben általában magasabbak az elvárásaink a beltéri változatokhoz képest, aminek az a magyarázata, hogy nagymértékben kell ellenállniuk a különböző környezeti hatásoknak.

 

A kültéri szirénák fényjelzőkkel vannak kiegészítve, megfelelően magas IP besorolással rendelkeznek, a burkolatuk pedig robusztusabb, ellenállóbb. Beszerezhetők akkumulátoros és akkumulátor nélküli változatban, létezik normál és szabotázsvédelemmel rendelkező típusuk is.

 

Kültéri szirénák – érdemes felszerelni őket

 

A kültéri szirénák telepítése több szempontból is célszerű. Erről gyakran szólnak a hírek is: egyrészt figyelmezteti a környéken élőket a veszélyről, akik észlelve a betörő behatolását hatékonyan felléphetnek ellene – mondjuk a rendőrség értesítésével. Másrészt a sziréna hangja eleve hatékony lehet, hisz elriaszthatja a bűnözőt a cselekmény folytatásától, így kisebb lehet a károkozás.

 

Nem is hinnénk, de nagyon sokat számít a lakásban eltöltött idő: ugyanis hiába ér ki 10 percen beül a járőrszolgálat, előfordulhat, hogy akkorra már minden nagyobb érték a betörőnél van, aki már el is tudott menekülni a helyszínről. Viszont a kültéri sziréna megszólalása már abban a pillanatban menekülésre kényszerítheti, mielőtt egyáltalán bejutna az ingatlanba.

 

Milyen legyen a kültéri sziréna hang- és fényjelzése?

 

A kültéri szirénák esetében is fontos kérdés, hogy a riasztások során milyen intenzitású legyen a hang-, és a fényerő. Hangjelzés esetében a hangerőnek az eszköztől 1 méterre legalább 100 dB-nek (decibel) kell lennie, míg fényjelzés esetén érdemes legalább 1000 cd (candela) fényerőről gondoskodni. 

 

Az is kulcsfontosságú kérdés, hogy a kültéri szirénák milyen frekvenciatartományban működnek. Ma már olyan eszközök is vannak, amelyek többféle hangon is képesek megszólalni. A jelzés alkalmával két hangszín váltakozik, amelyekből a magasabb frekvencia a figyelemfelkeltő, mert az emberi fül számára kifejezetten kellemetlen, a mély hangfrekvencia pedig abban segít, hogy a hang nagyobb távolságokra is eljusson.

 

A kültéri szirénák működési idejét az határozza meg, hogy a riasztóközpontban mi lett beprogramozva. Ennek az akkumulátoros típusoknál van jelentősége, hiszen amennyiben nincs időzítve, akkor az lemerítheti az akkumulátort. 

 

A riasztórendszerek – és így a kültéri szirénák telepítése – kényszerű feladattá vált. A vagyontárgyaink és testi épségünk védelme érdekében minden olyan eszközt be kell vetni, ami a rendelkezésünkre áll. Ne feledkezzen el Ön sem a kültéri (na és a beltéri) szirénák alkalmazásáról!

 

(Szponzorált tartalom)

Csatlakozzon Eger legnagyobb online közösségéhez, legyen tagja tematikus Facebook-csoportjainknak is! Találkozzunk az Egerben láttam, hallottam csoportban is, már csak egy kattintás!
Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!
Köszönjük, ha hozzászól a cikkhez, de kérjük, ezt kulturált formában tegye!

További hírek

Friss cikkeink a rovatból

Címoldalról ajánljuk

Még egy kis olvasnivaló