Megérkezett az idei első hó
Kedd délutánra rendkívüli közgyűlést tatottak Egerben, amelyet Mirkóczki Ádám azzal az indoklással hívott össze, hogy a tárgyalni kívánt előterjesztésekkel nem kellene várni a következő rendes közgyűlésig, szükséges már most megvitatni azokat.
A Fidesz-frakió részéről Oroján Sándor, Orosz Lászlóné és Juhász Ádám nem vett részt, ahogy dr. Pápai Ákos (Mi Hazánk sem), de a jelenlévőkkel határozatképes volt a közgyűlés, a napirendi pontokat elfogadták.
Először egy korábbi, az előző városvezetés által elindított TOP-os projekt sorsáról döntöttek a képviselők. A polgármester előterjesztette, hogy álljanak el az egri napelempark építésétől, amit egyrészt azzal indokolt, hogy egy minisztérium sem tudta garantálni a száz százalékos finanszírozást, a városnak pedig nem lenne pénze a projektre. Másrészt elmondta azt is, hogy a tervezett elkerülő út jelen állás szerint ketté fogja vágni azt a területet, ahová eredetileg a napelemparkot építeni akarták. Azonban a pénzt, amit a napelemparkra kapott a város (amiből lejön a tervekre már elköltött összeg), át lehet menteni más, azintén a Településfejlesztési Operatív Program keretében megvalósuló egri projektekhez – ehhez viszont előbb el kell állni a projekttől.
Többen felvetették: az előterjesztésbe bele kellene venni, hogy TOP-os projektekre költik a pénzt, Mirkóczki Ádám azonban erre azt mondta, hogy nem is lehetne másra költeni, így ezt felesleges beleírni. Arról pedig, hogy mely projektekre csoportosítsák át, külön dönt majd a közgyűlés.
Az előterjesztést végül 11 igen, 0 nem és a fideszes képviselők tartózkodása mellett fogadták el.
A második napirendi pont esetében szintén minél hamarabbi döntésre volt szükség: az előterjesztés az volt, hogy a Modern Városok Program (MVP) keretében Egerben megvalósuló Nemzeti Vízilabda- és Úszóközpontra szánt pénzből segítse az önkormányzat a Bitskey Aladár Uszoda jelentősen leromlott állapotú tetőszerkezetének fejújítását 86,8 millió forinttal. (Az Egri Vízilabda Klub TAO-pályázatot nyújtott be a falújításra, az ehhez a szükséges 30 százalékos önerőt jelenti az önkormányzat támogatása.)
A képviselők egyhangúlag, 14 igennel támogatták ezt a második előterjesztést.
(Indexfotó: Szinok Gábor)