#egerplusz #eger #sport #ökölvívás

Férfi ökölvívók országos bajnoksága: két érem is az egri sportiskolásoké lett

agriasport.hu 2021.12.20. 13:28

Ezüstöt és bronzot is hoztak az egri bokszolók Győrből.

Győrben 37 egyesület 79 ökölvívója 13 súlycsoportban lépett szorítóba 98. Papp László férfi felnőtt magyar bajnokságon. A küzdelmek a 48kg-ban, 51kg-ban, 54kg-ban, 57kg-ban, 60kg-ban, 63,5kg-ban, 67kg-ban, 71kg-ban, 75kg-ban, 80kg-ban 86kg-ban, 92kg-ban, és a +92kg-ban zajlottak.

Az Egri Városi Sportiskola 2 versenyzőt nevezett. Danyi Dániel a 63,5 kg-os súlycsoportban döntőbe jutott és ezüstérmet nyert. Dorkó Péter edző 21 éves tanítványa a belgrádi vb-n legtovább jutó és főiskolai Vb-ezüstérmes 24 éves Kovács Richárd ellen jól küzdött. A mérkőzést 5-0-ás pontozással Kovács nyerte. Az 51 kg-os Bordács Dominik első országos bajnokságán bronzérmet vehetett át az eredményhirdetéskor.

Dorkó Péter edző értékelése:

A sikeres utánpótlás országos bajnokságok után a felnőtteknél is jól szerepelt az EVSI. Egerben egy kezemen megszámolom, hogy egyéni sport felnőtt kategóriában mennyi OB döntős van. Danyi Dániel 21 éves és eddig négy alkalommal indult felnőtt OB-n. Mindig dobogón végzett, 2019-ben bronzérmes volt, 2020-ban magyar bajnok. A tavalyi aranyérem után, súlycsoportváltás után is döntőbe került, ahol az egyik legeredményesebb magyar versenyző Kovács Richárd egyenlőre még jobb volt tőle. Bordács Dominik, szintén az EVSI versenyzőjeként az 51 kilogrammos súlycsoportban bronzérmet vehetett át.