2024. november 23., Kelemen Klementína

Mindenki ügye

Az orvosszervezet kifizettetné a kezelést azokkal, akik nem kértek koronavírus-oltást és intenzívre kerültek

2019.11.30. 00:00

Így tennék érdekeltté az embereket abban, hogy beoltassák magukat.

 

Az egészségügyi dolgozóknak példát kellene mutatniuk, hogy valamennyien beadatják maguknak a koronavírus elleni vakcinát – mondta az InfoRádióban a Magyar Orvosok Szakszervezetének alelnöke, Daróczy-Gaál Ágnes.

 

Hozzátette: a lakosság számára emellett részletesebb tájékoztatásra lenne szükség, hogy minél többen kérjék az oltóanyagot, mert egy koronavírusos beteg napi intenzívágyas kezelése az egymillió forintot is elérheti.

 

Akik dolgoztak covidos betegekkel vagy jelenleg is Covid-osztályon dolgoznak, azok 100 százalékban oltáspártiak, tehát ott semmiféle győzködés vagy ellentétes vélemény nem merül fel, a többi dolgozó körében sajnos vannak oltásellenesek vagy olyanok, akik tartanak attól, hogy csak egyféle, új technológiájú vakcina van. Sokan lehetnek, akik azt mondják, a régebb óta alkalmazott technológiával gyártott vakcinákban bíznak

 

– részletezte Daróczy-Gaál Ágnes utalva arra, hogy az oltóanyag alapját képező mRNS-technológiát most alkalmazzák először embereken, de nagyon ígéretes.

 

Szerinte azok a (szak)emberek is be fogják magukat oltani, akik most bizonytalankodnak, ha már több féle oltás is hozzáférhető itthon. Úgy látja, nem csak a "pszichológiai" példamutatás miatt fontos az egészségügyi dolgozók átoltása, de fontos fertőzőforrások is lehetnek ők, még ha nem is koronavírusos betegekkel dolgoznak; "igenis be kell magukat oltani" – fogalmazott.

 

Daróczy-Gaál Ágnes (Fotó: YouTube) 

 

Arra a kérdésre, hogyan lehetne meggyőzni az embereket, azt válaszolta: akár egy ingyenesen hívható zöld szám, akár más tájékoztató felület is alkalmas lehetne. Abban viszont bizonytalan, hogy kötelezővé lehetne-e tenni a védőoltást, "szankcionálható volna-e" vakcináció. Azt mondta: érdekeltté kell tenni az állampolgárokat abban, hogy beoltassák magukat, és megértetni velük, hogy milyen költsége van a kezelésüknek, ha megbetegszenek.

 

Ha valaki nem oltatja be magát, vegye számításba azt, hogy egy 2-3 hetes intenzív osztályos kezelést a saját zsebéből kell megfinanszíroznia, ami akár 14-21 millió forintra is rúghat. Ennek az információnak a fényében már nem biztos, hogy olyan sokan tiltakoznának az oltás ellen

 

– ecsetelte.

 

Megjegyezte: a magyar jogrendben van arra példa, hogy a fokozott kockázatvállalással járó magatartás lehetséges következményeit a jogalkotó kivette a tb által finanszírozandó körből. "Ha egy siklóernyős a siklóernyőzés következtében balesetet szenved – hozott egy példát –, az ellátását akkor is magának kell állnia, ha fizet tb-t."

 

Frissítés: A nagy visszahngot kapott nyilatkozat megjelenése után a MOSZ közleményben pontosított, szerintük ugyanis téves és félrevezető értelmezések születtek a riport kapcsán. Azt írták: nem képviselik azt, hogy aki nem kéri a védőoltást, annak ne állja a társadalombiztosítás az ellátását.

 

Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!
Köszönjük, ha hozzászól a cikkhez, de kérjük, ezt kulturált formában tegye!

További hírek

Friss cikkeink a rovatból

Címoldalról ajánljuk

Még egy kis olvasnivaló