2024. november 23., Kelemen Klementína

Mindenki ügye

#támogatás #pénz #országos roma önkormányzat #orö #agócs jános

A Belügyminisztérium 527 millió forintot követel vissza az Országos Roma Önkormányzattól

Nagy Donát 2021.12.13. 11:01

Rendkívüli közgyűlés foglalkozott volna a témával, de Agócs János elnök fertőtlenítésre hivatkozva megakadályozta annak megtartását.

Az egyelőre meghiúsult az a közgyűlés, amelynek összehívását jórészt az ellenzékben lévő Lungo Drom képviselői kezdeményezték, és amelyet egy indulatos levélváltás előzött meg – írja a Népszava.

 

Eredetileg Csóka János, a Lungo Drom frakcióvezetője fordult kérdésekkel Langerné Victor Katalinhoz, a Belügyminisztérium társadalmi felzárkózásért felelős helyettes államtitkárához, aki reagálásában közölte: „jogosulatlanul igénybe vett támogatás miatt” az Országos Roma Önkormányzatnak (ORÖ) vissza kell fizetni összesen 527 millió forintos támogatást.

huf-6254661_1280 (1)
Illusztrációk, fotók: Pixabay

 

A lap szerint a Lungo Drom frakcióvezetője azzal továbbította a helyettes államtitkár tájékoztatását Agócs János ORÖ elnöknek, hogy a több mint 500 milliós követelés miatt az ORÖ csődhelyzetbe került.

Erre tekintettel pedig rendkívüli közgyűlés összehívására van szükség.

Agócs János tiltakozó levelet írt Langerné Victor Katalinnak, és azt Pintér Sándor belügyminiszternek is elküldte.

 

Az ORÖ elnöke arra kérte a helyettes államtitkárt, hogy a „politikai felelősségének kérdését is megvizsgálva” tartózkodjon az ORÖ ügyeinek „szubjektív módon történő interpretálásától”, ugyanis vitatja a követelés jogosságát, írja a lap.


Az esettel kapcsolatos rendkívüli közgyűlésre ma került volna sor, azonban Agócs éppen mára az épület fertőtlenítését rendelte el

a járványhelyzet csökkentése érdekében.

Az Országos Roma Önkormányzat elnöke továbbá hangsúlyozta, hogy a fertőtlenítést végző személyeken kívül senki nem tartózkodhat az épületben. A cikk szerint ugyanakkor a rendkívüli közgyűlés napirendjén máskülönben nem kizárólag a visszafizetési ügy szerepelt (volna), hanem például a pénzügyi bizottság tagjainak leváltása is. Az előterjesztők alkalmatlannak tartják a bizottság tagjait tisztségük betöltésére.

 

Azt írják, hogy a Belügyminisztérium által most visszakövetelt pénzt még az előzős ciklusban költötték el, amikor az országos önkormányzat 2016-ban jogalap nélkül megyei irodákat hozott létre.

 

A Népszava szerint az ORÖ tagjainak egy része közben „alternatív közgyűlést” szervezett, ennek legitimitása azonban erősen kérdőjeles.

Csatlakozzon Eger legnagyobb online közösségéhez, legyen tagja tematikus Facebook-csoportjainknak is! Találkozzunk az Egri ügyek csoportban is, már csak egy kattintás!
Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!
Köszönjük, ha hozzászól a cikkhez, de kérjük, ezt kulturált formában tegye!

További hírek

Friss cikkeink a rovatból

Címoldalról ajánljuk

Még egy kis olvasnivaló