Eger ügye

#sport #egri városi sportiskola #karate

Rengetegnél is több érmet szereztek az egri karatékák Debrecenben

Csarnó Ákos 2024.04.18. 09:45

Debrecen kiváló házigazdája volt a XIII. SKDUN shotokan karate Európa bajnokságnak – írta meg az Egri Sportiskola.

A Hódos Imre Sport és Rendezvénycsarnokban 20 nemzet 1020 versenyzője lépett tatamira. Összesen 3000 nevezést regisztráltak a különböző kategóriákban. A karate család nagy ünnepe volt ez a hétvége. Shihan Juhász Ferenc az SKDUN Európai Szövetség elnöke elégedetten értékelte a magyarok, ezen belül az Egri Városi Sportiskola sportolóinak eredményeit.  A magyar csapat az Európa  Kupában az összesített csapatversenyben Románia mögött a  2. helyén végzett. A haladóknál is a románok szerezték a legtöbb aranyérmet. Magyarország a 6. helyen zárt a nemezetek versenyében. A magyarok összesen 40 aranyérmet szereztek.

A versenyen díszvendégként megjelent és szólt a résztvevőkhöz a megnyitó alkalmával Szabó Gabriella olimpiai bajnok atléta, Románia korábbi sportminiszterré, Kósa Lajos országgyűlési képviselő, Dr. Mészáros János, a Magyar Karate Szakszövetség elnöke. A kontinensviadal megrendezésében az SKDUN Európai Szövetséget a DEAC shotokan karate szakosztályaként működő Bushido Karate Sportegyesület segítette Debrecen városa maximális módon támogatta az eseményt. A nyitónapon az Európa Kupa keretében a gyermek, serdülő és ifjúsági, valamint a szeniorok küzdöttek az érmekért.

Aranyérmet szerzett az egriek közül Bartók Luca (1 arany 1 bronz), Burunkai Virág (1 arany, 1 ezüst), Fábri Adél (1 arany), Bán Viktor (1 arany). A haladók szombat-vasárnapi egyéni és csapata küzdelmei katában és kumitében színvonalas bemutatókat és nagyszerű küzdelmeket hozott. Egri szempontból értékes Simon Richárd, Babka Csenge, Láng Éva, Benke Tibor és Lévai Eszter bronzérmes helyezése.

Külön színfoltja volt az Eb-nek a para karatékák külön versenye, ahol 42-en indultak. Az egri Mákos Milán (EVSI-Ostoros)  Ványi Attila és Ványi Attiláné edzők felkészítésével egy ezüst és két bronzérmet szerzett.

Shihan Juhász Ferenc mozgalmas napokon van túl és portálunknak értékelte az Eb történéseit:  - Az SKDUN Európai szövetségnek ez volt a második saját szervezésű kontinensviadala. Örülök, hogy létszámban és színvonalban is sikerült előre lépnünk az első olaszországi Eb-t követően. Vízumproblémák miatt voltak hiányzó nemzetek. Eredetileg 2017-es egri világbajnokság után újra Egert terveztük először helyszínnek, de aztán jött a nagyobb csarnokkal rendelkező Debrecen szándéknyilatkozata. A Főnix-csarnok a kézilabdás olimpiai selejtező miatt nem állt rendelkezésre, így a Hódos-csarnok adott otthont a rendezvények. Köszönöm Debrecen város támogatását, nélkülük nem jöhetett volna az Európa-bajnokság.  A magyar karatékák elsősorban az utánpótlás kategóriában jeleskedtek. A  felnőtteknél jobb feltételekkel rendelkező román, bolgár, moldáv és azeri karatékák jeleskedtek.  Köszönöm az edzőkollégáim segítségét, akik sikeresen készítették fel sportolóinkat.  Az egri csapat edzői: Juhász Ferenc, Vanyó Attila, Juhász Ákos, Barczi Rita, Szajlai Oszkár, Sára Károly, Lévai Béla, Vanyó Attiláné voltak. Újdonság volt a para karate megjelenése, ahol magyar és lengyel versenyzők mutatták meg elszántságukat, tudásukat.

Varga Mátè: 14-15 év Kihon ippon küzdelem 2.hely
Sára Lili: 12- 13 év formagyakorlat  2. hely,  Kihon ippon kumite 3. hely  kumite 3. hely
Méhes Attila: 14-15 év Jiyu küzdelem 3. hely,  küzdelem  -62 kg 3. hely
Mákos Milán:18- formagyakorlat 3. hely, kihon ippon küzdelem 3. hely, I-karate kata 2. hely

Európa bajnokság:

Simon Richárd: 18-20 év formagyakorlat 3. hely
Babka Csenge: 16-17 év formagyakorlat 3. hely, küzdelem 3. hely,  3. hely csapat küzdelem

Kiss Roland: 7-9 év kihon ippon küzdelem 2. hely
Bakos Lili: 14-15 év formagyakorlat 2. hely.

EURÓPA KUPA, nemzetek pontversenye: 1. Románia,  2. Magyarország, 3. Bulgária, 4. Szerbia  5. Lengyelország, 6. Írország.

A magyar csapat 33 aranyérmet szerzett.

Európa bajnokság

Bán Viktor: 18-20 év 1 hely formagyakorlat, Felnőtt férfi csapat küzdelem 3.hely