2024. november 23., Kelemen Klementína

Mindenki ügye

#koronavírus #vakcina #oltóanyag #jakab ferenc #pécsi tudományegyetem

Lezárult az osztrák-magyar vakcinafejlesztés laboratóriumi fázisa, jöhetnek az állatkísérletek

Barna Benedek 2021.05.19. 17:51

Többkomponensű oltóanyagon dolgoznak, amely a későbbi koronavírus-járványok ellen is hatásos lehet.

Januárban az Egri Ügyek is beszámolt róla, hogy miközben a Debreceni Egyetem a Nemzeti Népegészségügyi Központtal közösen fejleszti a magyar koronavírus elleni vakcinát, a Pécsi Tudományegyetem is hasonló fejlesztésébe fogott az osztrák Cebina céggel.

 

Mint azt a Telex kiszúrta, egy friss videóban Jakab Ferenc virológus arról számol be, hogy

a vakcinafejlesztéslaboratóriumi fázisa gyakorlatilag lezárult, most az állatkísérleti fázist tervezik.

Ennek első lépése az engedélyek beszerzése, amint ezek megvannak, tudják folytatni a fejlesztést. Jakab szerint ez egy nagyon hosszú folyamat lesz, és mindt mondta, "nem is úgy tervezzük, hogy ennek a járványnak a végét fogja jelenteni" .

 

Közölte azt is, hogy az általuk fejlesztett oltóanyag egy "többkomponensű, és több lábon álló vakcina lesz, így nem csak a mostani járvány variánsaira, hanem a későbbi koronavírus-járványok esetében is hatékony lehet".

 

A videóban Jakab arra is kitér, hogy az új variánsok elleni vakcinahatékonysági vizsgálatok folyamatosan zajlanak, és úgy tűnik, hogy még hatékonyak a jelenlegi vakcinák, azaz ha nem is alakítanak ki teljes, 100 százalékkos védettséget, de valamennyi védettséget mindenképp adnak a jelenlegi mutánsok ellen. Hogy a jövőben ez hogyan változik, azt nem lehet tudni, fel kell készülni arra, hogy az oltást, illetve az oltás komponenseit módosítani kell, amelyek már tartalmazzák az új variánsokat is.

 

Csatlakozzon Eger legnagyobb online közösségéhez, legyen tagja tematikus Facebook-csoportjainknak is! Találkozzunk az Egri ügyek csoportban is, már csak egy kattintás!
Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!
Köszönjük, ha hozzászól a cikkhez, de kérjük, ezt kulturált formában tegye!

További hírek

Friss cikkeink a rovatból

Címoldalról ajánljuk

Még egy kis olvasnivaló