2024. november 22., Cecília

Mindenki ügye

#letéti számla #újszülöttek

Az egyik legbiztonságosabb befektetési forma a magyar állampapír

Bakos Balázs 2024.11.18. 09:58

Az állam minden újszülött gyermek után életkezdési letéti számlát nyit

Ma Magyarországon az egyik legbiztonságosabb befektetési forma a magyar állampapír, kisgyermekeseknek pedig a babakötvény - hangoztatta a lakossági állampapír-stratégia megújításának koordinációjáért felelős kormánybiztos vasárnap Pécsen.

 

Hornung Ágnes a várandós anyákat, kisgyermekes szülőket megszólító 3. Pécsibaba Expón a Magyar Államkincstár (MÁK) standja előtt újságíróknak elmondta: a gyermek jövőjének tervezésénél kiemelten fontos a gondoskodás az anyagi biztonságról.

 

Közölte: az állam minden újszülött gyermek után életkezdési letéti számlát, rajta 42 500 forintot biztosít a gyermeknek. Abban az esetben, ha ezt az összeget a letéti számlán hagyják, az összeg 72 ezer forintra nő a gyermek 18 éves korára.

 

Ha viszont Start-értékpapírszámlát nyitnak és babakötvényt vásárolnak a gyermeknek, jóval kedvezőbb hozammal, állami támogatással már 136 ezer forinttal indíthatják útnak a fiatal felnőttet - ismertette.

 

Mint mondta, ha csak havi ezer forint kerül e számlára - akár rokonok, barátok, ismerősök által -, abban az esetben a gyermek 18 éves korára kamatokkal és támogatással együtt 560 ezer forint gyűlik össze, míg havi 10 ezer forint esetében legalább 4,4 millió lesz a gyermek által 18 éves kora után felvehető összeg - emelte ki.

 

Ebből is látszik tehát - fűzte hozzá -, hogy amennyiben az életkezdési letéti számlán lévő összeget a szülők kiegészítik és babakötvénybe fektetik, akkor magas hozammal állami támogatást kaphatnak gyermeküknek.

 

Mint mondta, a pénzzel a fiatal önállóan, szabadon rendelkezhetnek 18 éves koruk betöltése után, emellett az állampapírszámlát az államkincstáraknál ingyenesen lehet megnyitni, ingyenes a kezelésük, a kamatok pedig kamatadó- és szociálishozzájárulásiadó-mentesek.

 

György Dániel, a MÁK állampapír-forgalmazásért felelős igazgatója arról számolt be, hogy a magyar családok már mintegy 400 ezer gyermek részére nyitottak Start-számlát, s 350 milliárd forint értékben birtokolnak babakötvényt.

 

Az infláció felett 3 százalékos kamatot fizető befektetési formát az állam is támogatja, hiszen az éves befizetések után az állam még 10 százalékos, évi maximum 12 ezer forintos támogatást is nyújt a befektetett összeg után - mondta.

 

A Start-számla speciális értékpapírszámla, amely a gyermek nevére szól, és erre a számlára lehet befizetéseket kezdeményezni és babakötvényt vásárolni a gyermeknek - ismertette, kitérve arra, hogy a babakötvény aktuális kamata 20,6 százalék.

 

A számla megnyitását szülők, nagyszülők kezdeményezhetik személyesen vagy Ügyfélkapun keresztül, de a befektetésekkel sem kell bajlódni, hiszen befizetésekkel automatikusan történik a babakötény-vásárlás - tette hozzá.

 

Az újdonságokról szólva kitért arra, hogy MÁK meglévő és új ügyfelei állampapírra váltható utalványt nyerhetnek. A játékon azok indulhatnak, akik új értékpapírszámlát, vagy gyermeküknek Start-számlát nyitnak, és azon legalább 100 ezer forintért vásárolnak állampapírt, vagy már meglévő számlájukon ugyanennyi összeget fektetnek állampapírba november 30-ig.

 

A nyereményjátékban az új és jelenlegi ügyfelek között is 1-1 millió forintos fődíj, összesen 10 millió forint értékű, állampapír vásárlására beváltható utalvány, valamint egyedi ajándékcsomagok találnak gazdára.

 

A MÁK ügyfélajánlási programot is indított, amelyben mind a jelenlegi, mind az új ügyfelek 20-20 ezer forint jóváírást kaphatnak a kincstári számlájukon. A promóció ideje alatt ehhez az új ügyfeleknek a kincstárban már számlával rendelkező ügyfelektől kapott promóciós kóddal szükséges értékpapírszámlát vagy Start-számlát nyitniuk, és azon legalább 100 ezer forint névértékben állampapírt vásárolni - tájékoztatott az igazgató.

 

 

 

Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!
Köszönjük, ha hozzászól a cikkhez, de kérjük, ezt kulturált formában tegye!

További hírek

Friss cikkeink a rovatból

Címoldalról ajánljuk

Még egy kis olvasnivaló