Egerbe is érkezik a Pizza Hut
Röviden arról, hogy miről szól a mostani cikkünk:
– Eger önkormányzata tavaly – még az előző városvezetés ideje alatt – megrendelt egy közterületi korlátépítést a városi tulajdonban lévő Városgondozás Eger Kft.-től;
– a Városgondozás ezzel megbízott egy külsős céget;
– a korlát (egy darabja) elvileg elkészült, a vállalkozás leszámlázta a munkát, amit be is fogadott a városi cég;
– de időközben eltűnt a korlát, vagy amennyi megépült belőle;
– majd a Városgondozás ennek ellenére benyújtotta az ő számláját az önkormányzatnak, benne a korlátépítési munkálatok díjával.
Még 2019 július legvégén jelezte az egri önkormányzat Városüzemeltetési Irodájának egyik munkatársa a városi tulajdonban lévő Városgondozás Eger Kft.-nek, hogy az egri Fadrusz és Brassói utca találkozásánál egy 28 méter hosszú korlátot kellene építeni a járda árok felőli oldalán. Még a színt is megjelölték: legyen szürke az a szép új korlát.
Körülbelül ide tervezhették a lépcsőkorlátot, csak éppen 28 méter hosszan
Ezt követően a Városgondozás Eger Kft. valamiért úgy döntött, nekik ehhez a munkához segítség kell, így egy külsős céget is bevontak a munkálatokba. Úgy gondolhatták, hogy gyarapodhassanak csak az egri vállalkozások, a helyi Cél Eger Kft.-nek adtak megbízást.
A vállalkozás közben leadta az építési naplót, aztán a számlát is a Városgondozásnak, ezt elvileg akkor tehették meg, ha mindennel elkészültek. A teljesítés időpontjának augusztus közepét jelölték meg, 1 millió 73 ezer forintot le is számláztak. Aztán a Városgondozás jelezte az önkormányzat felé, hogy kész van szépen és rendben a megrendelés, ők is benyújtották a költségszámlát.
A probléma a sztoriban "csak" annyi, hogy a megrendelt, a Városgondozás Eger Kft.-nek leszámlázott, majd az önkormányzat felé továbbszámlázott munkának semmi nyoma. A helyszínen nincs semmilyen korlát, mutatjuk a mostani, szeptember első napjait mutató állapotokat:
A kivitelező Cél Eger Kft. ügyvezetője megkeresésünkre annyit mondott, hogy ők a korlátot megépítették, de azt 2-3 nappal később valakik elbontották. Amikor a cégvezetőt arról kérdeztük, hogy mégis kik bontanak el egy korlátot, annyit mondott, hogy ezt a Városházától kellene megkérdezni.
A Cél Eger Kft.-nek egyébként nincs honlapja (legalábbis mi nem találtuk ilyen néven), így nehéz lenne pontos képet festeni róluk. Azt látni, hogy a korábbi egri városvezetés valamiért szeretett velük dolgozni, több közbeszerzésen is sikerrel szerepeltek, de nemrég Noszvajon is eredményesen pályáztak közpénzből finanszírozott munkára.
Ezt követően a Városgondozás Eger Kft.-hez fordultunk, Juhász Géza, az önkormányzati cég nemrég kinevezett első embere elmondta: nincs pontos tudomása arról, hogy az előző vezetés ideje alatt milyen furcsa ügyei lehettek a kft.-nek. Az általa látott dokumentumok szerint a Városgondozás nem bontotta vissza a kifizetett korlátot és nem is szállították el azt – mondta a cégvezető.
A környéken élők azt mondják: tavaly látták, hogy valakik elkezdtek építeni valamit, de az szerintük nem volt 28 méter, ahogy az az eredeti tervekben szerepelt. „Pár méternyi munka után az egész addig telepített korlátot még aznap elbontották, egy ott parkoló teherautóra pakolták és elszállították” – mesélte az egyik környékbeli.
Hogy hol a korlát, azt talán csak a megbízott cég vezetője, a Városgondozás előző első embere, vagy esetleg néhány korábbi, akkor még hatalomon lévő pártfunkcionárius tudhatja. Egy biztos, valami nagyon nem egyenes ebben a történetben: még a korlát se, de az sem, hogy ki vitte el, illetve az sem, hogy a végül meghiúsult munkát miként számlázhatta tovább az önkormányzati cég úgy a Városházára, hogy a megrendelést nem teljesítették. Rendőrségi nyomozó legyen a talpán, aki ezt ki tudja deríteni.
Gyanús alvállalkozók kezei között folyt szét az egri Városgondozás pénze Habisék alatt