2024. szeptember 29., Mihály

Eger ügye

Arannyal és ezüsttel tért haza az egri sakk nagymester

Egri Ügyek/Heol.hu 2019.11.30. 00:00

A 16 éves Gledura Benjamin az NB1-es csapatbajnokságon aranyat nyert, Svájcból pedig ezüstöt hozott haza, mindössze fél ponttal lemaradva az első helyezettől.

Öt ország sakkozóinak részvételével rendezték meg a svájci Bad Ragazban az Accentus Young Masters 2016 elnevezésű, tíz résztvevős tornát, ahol remek hajrával végül második helyen zárt Gledura Benjamin. A német Matthias Blübaum mindössze fél ponttal előzte meg az egri sakkozót, akinek bár rosszul sikerült a rajtja, végül egy ötös nyerősorozattal fantasztikusan tört előre.

Fotó: sakkblog.reblog.hu

A svájci torna után a magyar felnőtt első osztályú csapatbajnokságon bizonyíthatott a fiatal játékos, aki végül bajnoki címet szerzett az Aquaprofit együttes tagjaként, ezzel Benjamin világranglista pontjai újabb hét egységgel emelkedtek – írja a Heol. A sakk nagymester vasárnap óta egy mátraházi edzőtáborban készül a május 2-án startoló lengyel-magyar felnőtt válogatott csapatmérkőzésre.

Van egy jó sztorija, témajavaslata, de félti a névtelenségét?
Küldje el biztonságos csatornánkon, így garantáltan inkognitóban marad!